Banki

Poznaj ofertę Santander Bank Polska! Skontaktuj się i dowiedz się, co sądzą klienci

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska24.12.20236 min.
Poznaj ofertę Santander Bank Polska! Skontaktuj się i dowiedz się, co sądzą klienci

santander warszawa oddziały ma ich kilkaset, a łącznie z oddziałami w innych miastach jest ich ponad 300. W nich obsłużą Cię kompetentni doradcy, z którymi porozmawiasz także online. Poznaj bogatą ofertę Santander Bank Polska i przekonaj się, dlaczego miliony Polaków zaufali tej instytucji powstałej z połączenia kilku banków.

Kluczowe wnioski:

 • Santander Bank Polska ma ponad 300 oddziałów w całej Polsce, m.in. w Warszawie;
 • Oferuje szeroki wybór kont, lokat, kredytów i innych produktów bankowych;
 • Miliony klientów cenią sobie jego usługi i polecają ten bank innym;
 • Powstał w wyniku połączenia kilku innych banków, m.in. Banku Zachodniego WBK;
 • W oddziałach i online obsługują Cię kompetentni i mili doradcy.

Jak skontaktować się z Santander Bank Polska?

Kontakt z Santander Bank Polska możliwy jest na kilka sposobów. Podstawowym jest infolinia, dostępna zarówno dla klientów z Polski, jak i z zagranicy. Aby się z nią połączyć, należy zadzwonić na jeden z dwóch numerów:

 • 1 9999 z Polski,
 • +48 61 81 1 9999 z zagranicy.

Infolinia Santander Bank Polska działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można skontaktować się z bankiem o każdej porze.

Rozmowa z doradcą online

Inną możliwością kontaktu jest wideorozmowa. Można wtedy porozmawiać z doradcą online na temat oferty banku. Usługa ta dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Santander Bank Polska umożliwia również rozmowę z doradcą posługującym się językiem migowym. Jest on dostępny w dni robocze od 8:00 do 18:00.

Jakie są godziny pracy infolinii Santander Bank Polska?

Infolinia Santander Bank Polska, podobnie jak zostało już wspomniane, dostępna jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że można się z nią skontaktować o każdej porze dnia i nocy, także w święta i weekendy.

Pozwala to klientom na szybkie wyjaśnienie wszelkich wątpliwości czy załatwienie pilnych spraw bez konieczności czekania do dnia roboczego i otwarcia oddziałów banku. To duże ułatwienie w sytuacjach nagłych.

Infolinia a bankowość elektroniczna

Oprócz infolinii, Santander Bank Polska oferuje obsługę klientów za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Jest ona dostępna przez całą dobę, podobnie jak infolinia.

Dzięki temu klienci mogą samodzielnie załatwić większość spraw bez wychodzenia z domu. W razie potrzeby mogą jednak skorzystać z pomocy konsultantów na infolinii.

Czytaj więcej: ING bank w Poznaniu - znajdź najbliższy oddział i skorzystaj z usług bankowych

Jak porozmawiać online z doradcą Santander Bank Polska?

Aby porozmawiać online z doradcą Santander Bank Polska, należy skorzystać z usługi wideorozmowy. Jest ona dostępna po zalogowaniu do bankowości internetowej na stronie www.santander.pl.

Wystarczy wejść w zakładkę "Kontakt" a następnie wybrać opcję "Rozmowa video". Można wtedy połączyć się z konsultantem banku i omówić interesujące nas kwestie.

Jak działa czat z doradcą Santander Bank Polska?

Oprócz wideorozmowy Santander Bank Polska udostępnia opcję czatu z doradcą. Działa on w godzinach 8:00-20:00 od poniedziałku do piątku oraz 9:00-17:00 w soboty.

Aby z niego skorzystać również trzeba wejść w zakładkę "Kontakt" w bankowości internetowej na www.santander.pl, a następnie wybrać interesujący nas temat rozmowy. Szybko połączymy się z konsultantem.

Jak wysłać wiadomość e-mail do Santander Bank Polska?

Poznaj ofertę Santander Bank Polska! Skontaktuj się i dowiedz się, co sądzą klienci

Jeśli wolisz kontakt mailowy, Santander Bank Polska umożliwia wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected].

Możesz do niej załączyć interesujące cię dokumenty, zdjęcia czy skany. Pozwoli to dokładnie wyjaśnić sprawę i przyspieszy jej rozwiązanie.

Innym sposobem jest skorzystanie z formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie www.santander.pl. Wystarczy wejść w zakładkę "Kontakt" i wypełnić odpowiednie pola z tematem oraz treścią wiadomości.

Reakcja na maile

Zazwyczaj Santander Bank Polska odpowiada na maile od klientów w ciągu 1 lub 2 dni roboczych. Zdarzają się jednak sytuacje, że uzyskanie odpowiedzi zajmuje nieco więcej czasu, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych sprawach.

Zawsze jednak warto kontaktować się z bankiem mailowo, aby mieć czarny na białym potwierdzenie przesłanych informacji oraz ewentualne odpowiedzi od konsultantów.

Gdzie znajdują się oddziały Santander Bank Polska?

Oddziały Santander Bank Polska znajdują się w całej Polsce. Według danych z 2022 roku było ich około 350, a dokładną listę można znaleźć pod adresem:

https://www.santander.pl/przydatne-informacje/placowki-i-bankomaty

Najwięcej placówek znajduje się oczywiście w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Łódź i Katowice. Poza nimi działają także liczne mniejsze oddziały i punkty obsługi klientów Santander Bank Polska.

Miasto Liczba oddziałów
Warszawa 63
Kraków 29
Wrocław 24

Kiedy odbywają się sesje przelewów w Santander Bank Polska?

W Santander Bank Polska, podobnie jak w innych bankach, sesje przelewów odbywają się kilka razy dziennie. Dokładne godziny przedstawia tabela:

Sesje przychodzące Sesje wychodzące
1. sesja Elixir - 10:30 1. sesja Elixir - 8:15
2. sesja Elixir - 14:30 2. sesja Elixir - 12:15
3. sesja Elixir - 17:00 3. sesja Elixir - 14:45

Oznacza to, że jeśli zlecimy przelew przed godziną 8:15, to z dużym prawdopodobieństwem zostanie on zrealizowany jeszcze tego samego dnia. Z kolei te wykonane po 14:30 mogą zostać zaksięgowane dopiero następnego dnia roboczego.

Księgowanie przelewów w weekendy

Należy pamiętać, że w soboty i niedziele, a także święta, sesje przelewów nie są przeprowadzane. Dlatego warto wtedy skorzystać z przelewu natychmiastowego Express Elixir, który realizowany jest przez cały tydzień.

Pozwala to na błyskawiczne przesłanie pieniędzy, także poza standardowymi godzinami pracy banków. Jest to więc dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy pilnie komuś przelać środki.

Jak sprawdzić numer rachunku IBAN w Santander Bank Polska?

Aby sprawdzić swój numer rachunku IBAN w Santander Bank Polska, należy zajrzeć do umowy z bankiem lub wyciągu bankowego. Numer IBAN widnieje tam obok standardowego numeru konta.

Innym sposobem jest zalogowanie się do bankowości internetowej Santander online lub mobilnej Santander mobile. Numer IBAN dostępny jest w zakładce "Moje produkty".

Budowa numeru IBAN

Numer IBAN składa się z kodu kraju (PL), dwóch cyfr kontrolnych i 26 cyfr numeru rachunku bankowego. W przypadku Polski zapisuje się go bez spacji, w formacie:

PLXX00000000000000000000000000

Oznacza to, że wystarczy do swojego dotychczasowego numeru konta dopisać na początku literki "PL", aby otrzymać IBAN.

Jakie funkcje oferuje bankowość internetowa Santander Bank Polska?

Bankowość internetowa Santander Bank Polska udostępnia szereg przydatnych funkcji, wśród których wymienić można:

 • autoryzację transakcji
 • płatności BLIK
 • zarządzanie kartami
 • kantor walutowy
 • oprogramowanie antywirusowe dla urządzeń mobilnych

Pełna lista dostępnych usług znajduje się na stronie:

santander.pl/klient-indywidualny/bankowosc-internetowa

Jak założyć konto w bankowości internetowej?

Aktywacja dostępu do Santander online jest bardzo prosta. Wystarczy:

 1. Wejść na stronę Santander.pl lub Centrum24.pl
 2. Wpisać identyfikator klienta oraz hasło startowe z umowy
 3. Wybrać własne hasło dostępu i gotowe!

Od tej pory można w pełni korzystać z usług bankowości elektronicznej Santander Bank Polska.

Jakie konta osobiste oferuje Santander Bank Polska?

W ofercie Santander Bank Polska dla klientów indywidualnych znajduje się 8 rodzajów kont osobistych. Można wśród nich znaleźć m.in.:

 • Konto Jakie Chcę - darmowe pod pewnymi warunkami
 • Konto dla młodych i studentów - bezpłatne
 • Konto walutowe - w euro, dolarach itp.
 • Konto Select i Private Banking - dla zamożnych klientów

Więcej informacji na temat poszczególnych kont, w tym warunków ich prowadzenia, można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej Santander Bank Polska w zakładce "Konta".

Jak założyć konto w Santander Bank Polska?

Aby założyć konto osobiste w Santander Bank Polska, wystarczy:

 1. Złożyć wniosek online lub w oddziale banku
 2. Zapoznać się z warunkami umowy
 3. Zatwierdzić otrzymaną umowę podpisem
 4. Wpłacić środki na założone konto

Cały proces nie zajmuje zazwyczaj więcej niż 15 minut. Po tym czasie można już w pełni korzystać z usług Santander Bank Polska.

Jakie konta oszczędnościowe ma Santander Bank Polska?

W ofercie Santander Bank Polska znajdują się 3konta oszczędnościowe

Najczęstsze pytania

Santander Bank Polska oferuje 8 rodzajów kont osobistych: Konto Jakie Chcę, Konto Jakie Chcę dla studentów i młodych, Konto 24 Walutowe, Konto Select, Konto Private Banking, Konto Podstawowe oraz Konto Jakie Chcę dla dzieci. Różnią się one warunkami, opłatami i funkcjonalnościami.

Santander Bank Polska oferuje kredyt gotówkowy online, w którego przypadku pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet w 60 sekund od złożenia wniosku. Jest to najszybszy kredyt gotówkowy na rynku.

Tak, Santander Bank Polska oferuje promocyjne Konto Firmowe Godne Polecenia bez opłat miesięcznych. Warunkiem jest wyrażenie zgód marketingowych i spełnienie kilku aktywności, m.in. płatność kartą i przelew do ZUS.

Konto Select jest prowadzone za 0 zł pod warunkiem posiadania wpływów na konto powyżej 10 000 zł miesięcznie lub aktywów o wartości minimum 150 000 zł. W innym wypadku kosztuje 30 zł miesięcznie.

Standardowe przelewy krajowe realizowane są w ciągu 1 dnia roboczego. Przy płatnościach Express Elixir środki trafiają na konto odbiorcy w ciągu kilku sekund, nawet poza godzinami pracy banku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Belka wytknął błąd kancelarii Morawieckiego w nowym raporcie
 3. Zaskakujące wydarzenia na konferencji Adama Glapińskiego - co się stało?
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły