Kredyty

Ranking kredytów gotówkowych – najlepsze oprocentowanie

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak03.01.20245 min.
Ranking kredytów gotówkowych – najlepsze oprocentowanie

Ranking kredytów gotówkowych to zestawienie ofert kredytowych od różnych banków, które pozwala na łatwe porównanie warunków i wybranie najkorzystniejszej oferty. W artykule przyjrzymy się bliżej aktualnym rankingom kredytów gotówkowych i wskażemy, które z nich mają najniższe oprocentowanie oraz najkorzystniejsze warunki. Omówimy również dodatkowe kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu.

Kluczowe wnioski:
 • Najniższe RRSO na rynku wynosi ok. 5% - warto szukać takich ofert.
 • Kluczowe jest oprocentowanie oraz całkowity koszt kredytu.
 • W rankingach często pojawiają się kredyty z niskim wkładem własnym.
 • Warto sprawdzić opinie o banku i szczegóły oferty przed podjęciem decyzji.
 • Kredyt z najniższym RRSO nie zawsze musi być najlepszy dla nas.

Kredyty gotówkowe z najniższym oprocentowaniem

Poszukując kredytu gotówkowego, kluczowe jest znalezienie oferty z jak najniższym oprocentowaniem. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i spłacać raty, które nie będą zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

W rankingach kredytów gotówkowych 2023 pierwsze miejsca zajmują zazwyczaj oferty z oprocentowaniem poniżej 10%.

Są jednak dostępne na rynku kredyty gotówkowe z RRSO poniżej 5%. Taka promocyjna oferta pozwala bardzo tanio pożyczyć pieniądze na dowolny cel.

Gdzie szukać najkorzystniejszych ofert kredytów gotówkowych?

Najlepsze oferty kredytów gotówkowych znajdziemy przeglądając rankingi i porównywarki kredytowe w internecie. Warto też śledzić strony internetowe banków, gdzie często pojawiają się promocyjne kredyty z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Innym sposobem jest odwiedzenie bezpośrednio oddziałów banków i porównanie oferowanych nam warunków kredytowych. Nie zawsze bowiem wszystkie promocje są ogłaszane publicznie.

Porównaj ranking kredytów gotówkowych 2023

Rankingi i porównywarki kredytów gotówkowych dostępne w internecie pozwalają szybko przejrzeć i porównać najkorzystniejsze oferty z rynku. Wystarczy wpisać kwotę, na jaką chcemy się zadłużyć i okres kredytowania, aby zobaczyć jak kształtują się raty w różnych bankach.

W rankingach kredytów gotówkowych najczęściej na czołowych miejscach plasują się:

 • Kredyt gotówkowy Banku Pekao z oprocentowaniem 6,99%
 • Kredyt gotówkowy Alior Banku z oprocentowaniem 6,9%

Te banki mają obecnie w ofercie kredyty gotówkowe z najniższym RRSO na poziomie nieco powyżej 7%.

Które kredyty gotówkowe mają najniższe RRSO?

Najniższe całkowite RRSO kredytów gotówkowych obecnie dostępne na rynku kształtuje się na poziomie około 5-7%. Oprócz wymienionych wyżej, do czołówki banków z najniższym oprocentowaniem kredytów gotówkowych można zaliczyć:

Bank Millenium RRSO 6,06%
mBank RRSO 7,16%

Są to jedne z najkorzystniejszych ofert, które dostępne są obecnie na rynku. Należy jednak zawsze sprawdzać aktualne informacje o promocjach i warunkach kredytowych. Prasa serwując informację nie jest wolna od zaangażowania.

Czytaj więcej: Wniosek 500 plus 2021 przez bank - darmowy wniosek online

Ranking kredytów gotówkowych - promocyjne warunki - promocyjne warunki

Niektóre banki próbują przyciągnąć nowych klientów promocyjnymi warunkami kredytów gotówkowych. Dzieje się tak szczególnie pod koniec roku, kiedy banki starają się zrealizować założone plany sprzedażowe lub po prostu "powalczyć" o klienta z konkurencją.

Warto wypatrywać takich okazji, bo często kredyty gotówkowe na promocji mają znacznie niższe RRSO niż standardowe oferty.

Taka promocja trwa zazwyczaj 2-3 miesiące i w tym czasie można uzyskać kredyt gotówkowy z oprocentowaniem nawet poniżej 5%.

Jak znaleźć najlepsze promocyjne oferty kredytów gotówkowych? Oprócz regularnego sprawdzania rankingów kredytowych i stron internetowych banków, warto zapisać się newslettera banku, którego oferta nas interesuje. W mailingu często pojawiają się powiadomienia o specjalnych promocjach.

Kalkulator kredytu gotówkowego - sprawdź opłacalność

Ranking kredytów gotówkowych – najlepsze oprocentowanie

Wybierając najlepszą ofertę kredytu gotówkowego, warto skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronach banków i porównywarek. Pozwoli to łatwo ocenić całkowity koszt takiego zobowiązania.

W kalkulatorze kredytu gotówkowego wystarczy wpisać trzy podstawowe dane:

 • kwotę kredytu
 • okres kredytowania w miesiącach
 • oprocentowanie/RRSO

Kalkulator sam obliczy wysokość miesięcznej raty oraz łączny koszt kredytu gotówkowego z odsetkami.

Dzięki temu prostemu narzędziu można porównać oferty z różnych banków i wybrać najbardziej opłacalną.

Podsumowanie

Rankingi kredytów gotówkowych to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala szybko porównać oferty kredytowe i wybrać tę z najkorzystniejszym oprocentowaniem. W artykule przyjrzeliśmy się bliżej aktualnym rankingom na 2023 rok.

Okazuje się, że na rynku dostępne są obecnie kredyty gotówkowe z RRSO poniżej 5%. To bardzo atrakcyjne oferty, z których warto skorzystać. Najlepsze rankingi kredytów gotówkowych wskazują, że tak niskie oprocentowanie mają na przykład kredyty w Banku Pekao czy Alior Banku.

Warto jednak pamiętać, że kredyt z najniższym RRSO nie zawsze będzie najlepszy. Trzeba sprawdzić opinie o banku, dodatkowe opłaty czy wysokość ubezpieczenia. Pomocny w analizie opłacalności będzie kalkulator kredytu gotówkowego dostępny na stronach banków.

Na koniec przypomnijmy – banki bardzo często wprowadzają promocyjne oferty kredytów gotówkowych, dostępne tylko przez ograniczony czas. Warto je obserwować i wypatrywać okazji do skorzystania z kredytu gotówkowego z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły