Konta bankowe

Revolut - karta płatnicza, opłaty za granicą, koszty usługi

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk09.01.20246 min.
Revolut - karta płatnicza, opłaty za granicą, koszty usługi

Revolut - opłaty i koszty to jedno z najważniejszych zagadnień dla osób rozważających założenie konta lub korzystających już z usług tego popularnego fintechu. W artykule przyjrzymy się bliżej temu, ile kosztuje karta i konto w Revolucie, jakie opłaty pobierane są za wypłaty gotówki czy płatności zagraniczne oraz jakie inne dodatkowe koszty mogą wiązać się z korzystaniem z tej usługi.

Kluczowe wnioski:
 • Konto i karta w Revolucie są darmowe w podstawowym planie.
 • Za wypłaty gotówki pobierana jest prowizja w wysokości 2% lub 20 zł.
 • Nie ma dodatkowych kosztów za płatności zagraniczne.
 • Można zdecydować się na płatne plany, które oferują dodatkowe korzyści.
 • Całkowite koszty zależą od typu konta i aktywności użytkownika.

Revolut - jakie opłaty i prowizje

Revolut to obecnie jedna z najpopularniejszych fintechowych usług bankowych, która zyskuje coraz większą liczbę klientów również w Polsce. Jednak przed założeniem konta w Revolucie wielu osób zastanawia się, jakie opłaty i prowizje wiążą się z korzystaniem z tej usługi.

W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej kosztom związanym z Revolutem. Omówimy kwestie takie jak to, ile kosztuje karta i konto, jakie są opłaty za wypłaty gotówki czy też czy pobierane są jakieś dodatkowe prowizje za płatności zagraniczne.

Podstawowe konto za darmo

Zacznijmy od tego, że Revolut w podstawowej wersji jest całkowicie darmowy. Można założyć konto i zamówić kartę płatniczą, nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów. Dostępne są także bardziej zaawansowane plany - Premium i Metal - które wiążą się już z comiesięczną opłatą, jednak o tym za chwilę.

W ramach darmowego planu standardowego możemy więc cieszyć się pełnymi korzyściami, które daje konto w Revolucie, w tym m.in. darmowymi przelewami krajowymi i zagranicznymi czy też wielowalutowością (możliwość posiadania sald w różnych walutach).

Revolut - ile kosztuje karta i konto

Jak już wspomnieliśmy, podstawowe konto i karta w Revolucie są całkowicie darmowe. Pobierana jest jedynie opłata za wysyłkę karty w wysokości 29 zł.

Oprócz darmowego planu standardowego, Revolut oferuje również 2 płatne wersje kont premium:

 • Plan Premium (57zł miesięcznie) - dodatkowo m.in. ubezpieczenie podróżne, kartę w wersji Premium, wyższe limity wypłat gotówki;
 • Plan Metal (231zł miesięcznie) - jeszcze większe limity transakcji, priorytetowa obsługa klienta, darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Płatne plany oprócz wyższych limitów transakcji i innych benefitów pozwalają także na uzyskanie fizycznej karty w określonej wersji (Standard, Premium, Metal).

Czytaj więcej: mBank moje cele - sprawdź aktualne oprocentowanie i realizuj marzenia z mbank

Revolut - opłaty za wypłaty gotówki

Revolut - płatność za granicą czy wypłata gotówki to kolejne ważne zagadnienie związane z kosztami. Za darmo możemy wypłacać do 800 zł miesięcznie, po czym naliczana jest stała opłata w wysokości 2% wartości wypłaty lub 20 zł (w zależności co jest wyższe).

W przypadku droższych planów premium dostępne są znacznie wyższe limity wypłat gotówki. W planie Metal jest to nawet nieograniczona ilość darmowych wypłat w bankomatach na całym świecie.

Plan Darmowe wypłaty
Standard 800 zł
Premium 2400 zł
Metal Bez limitu

Revolut - prowizje za płatności zagraniczne

Revolut - karta płatnicza, opłaty za granicą, koszty usługi

Bardzo istotną zaletą konta w Revolucie są brak dodatkowych opłat czy prowizji za płatności zagraniczne. Nie ma znaczenia, czy płacimy kartą w euro, dolarach czy innej walucie - revolut koszty transakcji wciąż pozostają zerowe. Revolut korzysta zawsze z bardzo korzystnych kursów walutowych, dzięki czemu zaoszczędzimy także na samym przewalutowaniu.

To ogromna zaleta w porównaniu do tradycyjnych banków, które naliczają z reguły wysokie prowizje za transakcje walutowe wykonywane poza granicami kraju.

Revolut pozwala uniknąć wysokich kosztów operacji walutowych i prowizji, z jakimi mamy do czynienia w tradycyjnym systemie bankowym.

Revolut - dodatkowe opłaty za przelewy

W standardowym planie darmowym Revolut zapewnia także nieograniczoną liczbę darmowych przelewów krajowych. Oznacza to brak dodatkowych kosztów za przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w Polsce.

W przypadku przelewów zagranicznych mamy prawo do jednego darmowego przelewu miesięcznie. Każdy kolejny wiąże się już z opłatą w wysokości 0,5% wartości przelewu (minimum 1 zł).

W droższych planach premium dostępna jest większa pula darmowych przelewów zagranicznych w miesiącu.

Revolut - cennik i tabela kosztów

Podsumowując, oto zestawienie najważniejszych kosztów i opłat związanych z kontem i kartą Revolut w różnych planach:

Standard Premium Metal
Comiesięczny abonament 0 zł 57 zł 231 zł
Darmowe wypłaty gotówki 800 zł 2400 zł Bez limitu
Darmowe przelewy zagraniczne 1 sztuka 3 sztuki 8 sztuk

Jak widać, revolut opłaty w dużej mierze zależą od wybranego planu. Korzystając z konta za darmo, możemy liczyć na sporą pulę darmowych usług, natomiast płatne wersje premium to przede wszystkim wyższe limity transakcji i inne dodatkowe benefity.

Podsumowanie

Revolut to obecnie jedna z ciekawszych fintechowych alternatyw dla tradycyjnego rachunku bankowego. Co istotne, podstawowe konto i karta są całkowicie darmowe. Możemy więc korzystać z wielu zaawansowanych funkcji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W ramach darmowego planu otrzymujemy m.in. dostęp do sieci bankomatów, w których możemy za darmo wypłacać do 800 zł miesięcznie. Nie ma też dodatkowych opłat czy prowizji przy płatnościach kartą za granicą. Revolut zapewnia zawsze bardzo korzystne kursy walutowe.

Oczywiście dostępne są też płatne plany Premium i Metal dla osób, które potrzebują wyższych limitów transakcji. Warto jednak rozpocząć od darmowego konta i na spokojnie przekonać się o korzyściach płynących z Revolut - płatność za granicą.

Podsumowując, Revolut to obecnie jedna z najkorzystniejszych i najtańszych opcji dla wszystkich, którzy często podróżują za granicę lub po prostu szukają nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnego rachunku bankowego.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły