News

Ruszyła największa orkiestra na świecie. Finał WOŚP: Nowe wydarzenie.

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk28.01.20245 min.
Ruszyła największa orkiestra na świecie. Finał WOŚP: Nowe wydarzenie.

Ruszyła największa orkiestra na świecie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Co roku fundacja Jerzego Owsiaka organizuje finał WOŚP, podczas którego zbierane są pieniądze na szczytny cel. W tym roku będzie to zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych. Finał WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które łączy Polaków i Polonii na całym świecie. Odbędą się liczne licytacje, aukcje oraz koncerty. Zapraszamy do wspierania tej szczytnej inicjatywy.

Licytacje dla WOŚP

W niedzielę 28 stycznia ruszył finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z wieloletnią tradycją, przez cały dzień trwają licytacje przedmiotów przekazanych przez znane osoby i firmy. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych.

Wśród przedmiotów na aukcjach znalazły się m.in. czerwona sukienka tenisistki Igi Świątek, koszykarskie buty byłego reprezentanta Polski Marcina Gortata oraz ozdobiony złotą folią kask żużlowca Tomasza Golloba. Duże zainteresowanie wzbudza także licytacja koszulki piłkarza Roberta Lewandowskiego z podpisami zawodników FC Barcelona.

Motocykl mistrza świata na aukcji

Jedną z najcenniejszych pozycji jest motocykl żużlowca Bartosza Zmarzlika, na którym zdobył w zeszłym roku czwarty indywidualny tytuł mistrza świata. Można się spodziewać, że o tak wyjątkowy przedmiot będzie się licytować wiele osób. Bartosz Zmarzlik należy obecnie do światowej czołówki w swojej dyscyplinie.

Wpływy z licytacji przeprowadzanych w ramach WOŚP pozwalają co roku zebrać miliony złotych na wsparcie polskiej ochrony zdrowia. Kwoty osiągane za najcenniejsze przedmioty często liczone są w dziesiątkach czy nawet setkach tysięcy złotych.

Koszulka Roberta Lewandowskiego na cel charytatywny

W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszy się koszulka piłkarza Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski przekazał ją na cel charytatywny wraz z podpisami gwiazd FC Barcelona, takich jak Pedri, Ansu Fati czy Frenkie de Jong.

Robert Lewandowski należy do grona sportowców regularnie wspierających WOŚP. W przeszłości licytowano m.in. jego buty, rękawice bramkarskie czy pamiątkową koszulkę z podpisami piłkarzy Bayernu Monachium. Niewykluczone, że koszulka z Barcelony pobije wcześniejsze rekordy.

„Z przyjemnością wesprę po raz kolejny akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczę, że koszulka FC Barcelona ze złożonymi podpisami, którą przekazałem na aukcję, pomoże zebrać znaczną sumę pieniędzy na ten szlachetny cel”

- powiedział Robert Lewandowski.

Czytaj więcej: Kończy się era darmowych wizyt. Wenecja zaskakuje decyzją o opłatach dla turystów.

Finał WOŚP również za granicą

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się nie tylko w Polsce. Wydarzenia, koncerty i licytacje organizowane są również poza granicami naszego kraju - m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Francji.

Nawet w odległych zakątkach świata, takich jak Japonia, Kanada czy rejony arktyczne, Polonia angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Pokazuje to, że idea pomocy potrzebującym nie zna granic i łączy Polaków niezależnie od miejsca zamieszkania.

Transmisja Finału w mediach

W Polsce przebieg 31. Finału WOŚP można śledzić w telewizji. TVN transmituje najważniejsze wydarzenia i koncerty, natomiast TVP przygotowało kilka wejść z przebiegu imprez w całym kraju.

Telewizja TVN 12:35, 13:40, 16:05, 18:35, 19:45, 22:00
Telewizja TVP2 16:10, 19:20, 21:00

Dzięki temu osoby, które nie mogą brać udziału w wydarzeniach osobiście, mają okazję dołączyć się do zbiórki pieniędzy poprzez wpłaty internetowe lub telefoniczne.

Zakup sprzętu medycznego z WOŚP

Ruszyła największa orkiestra na świecie. Finał WOŚP: Nowe wydarzenie.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi działalność charytatywną od ponad 30 lat. Co roku, podczas styczniowego Finału, zbierane są miliony złotych na wsparcie polskiej służby zdrowia.

Zebrane w 2023 roku pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologii dziecięcej oraz 49 oddziałów pulmonologii dla dorosłych.

  • 15 oddziałów pulmonologii dziecięcej
  • 49 oddziałów pulmonologii dla dorosłych

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy pozwoli zapewnić wysoką jakość opieki medycznej dla pacjentów z chorobami układu oddechowego. Każda wpłata się zatem liczy.

Podsumowanie

W artykule omówiono przebieg tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 28 stycznia. Przybliżono ideę i cel zbiórki pieniędzy organizowanej przez WOŚP, a także opisano najciekawsze wydarzenia i aukcje towarzyszące imprezie.

Dowiedzieliśmy się, że w tym roku celem zbiórki był zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce. Omówiono przedmioty wystawione na aukcję przez znane osoby ze świata sportu i show-biznesu. Wiele emocji wzbudziła koszulka Roberta Lewandowskiego z FC Barcelona.

Opisano również, że po raz pierwszy od wielu lat transmisje z przebiegu Finału WOŚP prowadziły zarówno TVN, jak i TVP. Finał odbywał się także poza granicami Polski, co pokazuje ogólnoświatowy zasięg akcji organizowanej przez Owsiaka.

Podsumowując - tegoroczna edycja WOŚP była bardzo udana. Udało się pobić kolejne rekordy kwot zebranych na cele charytatywne. Polacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią się zjednoczyć w szczytnym celu niesienia pomocy potrzebującym.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Tajemnica walut w Polsce ujawniona?
NewsTajemnica walut w Polsce ujawniona?

Walut nigdy więcej źle nie wymienisz! Poznaj prawdę na temat oszukańczych praktyk kantorów, naucz się właściwie przeliczać kursy i zabezpiecz się przed oszustwami. Przestrogi ekspertów dla bezpiecznej wymiany walut.