Konta bankowe

Sesje przelewów w Inteligo - Godziny i zasady

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk19.01.20245 min.
Sesje przelewów w Inteligo - Godziny i zasady

Sesje przelewów w Inteligo - Godziny i zasady to kluczowe informacje dla klientów banku Inteligo dotyczące zasad realizacji i godzin sesji przelewów. W artykule znajdziesz szczegóły na temat godzin, w których bank przyjmuje zlecenia płatnicze, maksymalnych kwot pojedynczych przelewów oraz zasad ich realizacji.

Kluczowe wnioski:
 • Sesje przelewów w Inteligo odbywają się codziennie o konkretnych godzinach.
 • Obowiązują limity kwotowe dla pojedynczych transakcji.
 • Realizacja przelewów trwa zwykle 1 dzień roboczy.
 • Za przelewy pobierane są niskie opłaty lub są one darmowe.
 • Warto zapoznać się z zasadami by uniknąć opóźnień czy dodatkowych kosztów.

Sesje przelewów w Inteligo

Sesje przelewów w Inteligo odbywają się codziennie z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Bank przyjmuje zlecenia przelewów wychodzących w godzinach od 00:00 do 21:00. Przelewy z datą bieżącą oraz przyszłą realizowane są podczas dwóch głównych sesji:

 • Sesja poranna (do godziny 11:00)
 • Sesja popołudniowa (do godziny 16:30)

Pieniądze z zrealizowanych przelewów trafiają na konta odbiorców tego samego dnia lub następnego dnia roboczego - w zależności od godziny złożenia dyspozycji. Przelewy przychodzące rozksięgowywane są na bieżąco, również poza godzinami sesji.

Godziny sesji przelewów w banku Inteligo

Godziny sesji przelewów w Inteligo prezentują się następująco:

Sesja poranna 00:00-11:00
Sesja popołudniowa 11:00-16:30
Sesja wieczorna 16:30-21:00

W praktyce oznacza to, że przelewy zlecone do godziny 11:00 w dni robocze trafią na konta odbiorców tego samego dnia (z wyjątkiem przelewów do ZUS i US). Te zlecone po 11:00, ale przed 16:30 dotrą następnego dnia roboczego. Przelewy zlecone po 16:30 będą zrealizowane pojutrze.

Zasady realizacji przelewów w systemie bankowości Inteligo

Inteligo realizuje przelewy wychodzące zgodnie z następującymi zasadami:

 • przelewy z datą bieżącą są realizowane tego samego dnia (w godzinach sesji przelewów),
 • przelewy z datą przyszłą są realizowane w wskazanym dniu (również w godzinach sesji),
 • nie można zlecić przelewu na więcej niż 14 dni do przodu.

Ponadto w systemie bankowości elektronicznej Inteligo można skorzystać z przelewów natychmiastowych Express Elixir, które trafiają na konto odbiorcy w ciągu kilkunastu sekund przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Jest to opcja płatna - za taki ekspresowy przelew naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 5 PLN.

Czytaj więcej: Jak zmienić główny limit przelewu w Millennium Banku? Poradnik 2023

Maksymalne kwoty pojedynczych przelewów w Inteligo

Limity kwotowe pojedynczych przelewów uzależnione są od typu rachunku:

Konto Inteligo 20 000 PLN
Konto Inteligo Dla Młodych 5 000 PLN

Oznacza to, że klient posiadający standardowe Konto Inteligo może wykonać jednorazowy przelew do kwoty 20 000 PLN. Natomiast posiadacz Konta Inteligo Dla Młodych jest ograniczony limitem 5 000 PLN na pojedynczą transakcję.

Czas realizacji zleceń płatniczych w Inteligo

Sesje przelewów w Inteligo - Godziny i zasady

Standardowo zlecone przelewy realizowane są przez Inteligo w następujących terminach:

 • na rachunki w Banku Pekao SA - tego samego dnia (wewnętrzne przelewy w banku),
 • na rachunki w innych bankach - do końca następnego dnia roboczego.

Oznacza to, że przelew z Inteligo do np. mBanku powinien dotrzeć na konto odbiorcy najpóźniej do końca następnego dnia roboczego po dniu złożenia dyspozycji. Nie dotyczy to przelewów natychmiastowych Express Elixir, które realizowane są w czasie rzeczywistym przez całą dobę.

Zlecenie przelewu w odpowiednim czasie jest kluczowe, aby pieniądze dotarły na konto odbiorcy w zaplanowanym terminie. Warto więc zapoznać się z godzinami sesji i standardowym czasem realizacji przelewów w Inteligo.

Opłaty za przelewy w Inteligo

W ramach Kont Inteligo wykonywanie przelewów jest zwykle darmowe, z wyjątkiem przelewów natychmiastowych i pilnych. Opłaty prezentują się następująco:

 • zwykłe przelewy wychodzące - 0 PLN,
 • przelew natychmiastowy Express Elixir - 5 PLN,
 • przelew pilny (tego samego dnia) - 10 PLN.

Oznacza to, że zdecydowana większość przelewów zewnętrznych, jak i wewnętrznych (w ramach Banku Pekao SA) nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat.

Podsumowanie

Sesje przelewów w Inteligo odbywają się codziennie z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Dzięki temu klienci banku mają możliwość niemal nieprzerwanego dokonywania transakcji płatniczych. Przelewy wychodzące realizowane są głównie podczas dwóch dziennej sesji: porannej do godziny 11:00 oraz popołudniowej do 16:30.

Przelewy przychodzące na konta w Inteligo księgowane są na bieżąco, także poza godzinami sesji przelewów wychodzących. Pieniądze z zewnętrznych przelewów przychodzących pojawiają się więc na koncie niezwłocznie po ich otrzymaniu przez bank.

Artykuł przedstawia szczegółowe informacje dotyczące godzin sesji, maksymalnych kwot pojedynczych przelewów czy czasu ich realizacji przez Inteligo. Zawiera również dane na temat opłat związanych z dokonywaniem przelewów. Pozwala to klientom banku lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania systemu płatności.

Zapoznanie się ze szczegółami sesji i zasadami przelewów pozwala w pełni wykorzystać możliwości bankowości elektronicznej Inteligo. Ułatwia także prawidłowe planowanie i realizację płatności bez niepotrzebnych opóźnień czy kosztów.

Najczęstsze pytania

Sesje przelewów wychodzących w Inteligo odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 00:00-11:00 (sesja poranna) oraz 11:00-16:30 (sesja popołudniowa). Dodatkowo od 16:30 do 21:00 funkcjonuje sesja wieczorna.

Przelewy zlecone w banku Inteligo do godziny 11:00 tego samego dnia roboczego trafiają na rachunki odbiorców jeszcze tego dnia. Późniejsze przelewy realizowane są w kolejnym dniu roboczym.

Limit kwotowy pojedynczego przelewu zależy od rodzaju konta. Dla standardowego Konta Inteligo jest to 20 000 PLN, a dla Konta Inteligo Dla Młodych - 5 000 PLN.

Przelewy przychodzące, zarówno z banków krajowych, jak i zagranicznych, księgowane są na rachunkach w Inteligo na bieżąco, przez całą dobę.

Większość typowych przelewów wykonywanych przez konto osobiste w Inteligo jest darmowa. Opłaty pobierane są jedynie za przelewy Express Elixir (5 PLN) i przelewy pilne realizowane tego samego dnia (10 PLN).

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
 2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
 3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
 4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły