Banki

Sesje Przychodzące BNP Paribas - Godziny Przelewów, Księgowanie

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska02.01.20247 min.
Sesje Przychodzące BNP Paribas - Godziny Przelewów, Księgowanie

Paribas Sesje Przychodzące to termin określający moment księgowania przelewów przychodzących na rachunkach firmowych BNP Paribas. W artykule wyjaśnimy godziny sesji, czasy realizacji przelewów, statusy transakcji oraz moment księgowania środków.

Kluczowe wnioski:
 • Sesje przychodzące BNP Paribas odbywają się kilka razy dziennie.
 • Status przelewu można sprawdzić w bankowości internetowej.
 • Przelewy zwykle są księgowane tego samego dnia.
 • Opóźnienia zdarzają się rzadko, przeważnie dotyczą przelewów zagranicznych.
 • Środki są dostępne od razu po sesji przychodzącej.

Godziny przelewów przychodzących

Sesje przychodzące BNP Paribas, czyli godziny księgowania przelewów przychodzących na rachunkach firmowych, odbywają się kilka razy dziennie. Dokładne harmonogramy sesji znajdują się na stronach internetowych banku, są także dostępne w bankowości internetowej w zakładce „Godziny graniczne”. Przelew zwykle trafia na konto tego samego dnia, w którym został wysłany, o ile wpłynął do banku przed odpowiednią sesją przychodzącą.

Pierwsza sesja przychodząca BNP Paribas zaczyna się o godzinie 7:30. Kolejne mają miejsce m.in. o 10:00, 12:00, 14:00, 15:30 i 17:00. Ostatnia sesja dziennych przelewów krajowych jest o godzinie 18:30. Później, bo o godzinie 20:00 oraz 22:30 odbywają się jeszcze sesje przelewów natychmiastowych Express Elixir i BlueCash. Z kolei o północy oraz 6:30 rano mamy do czynienia z sesjami przelewów zagranicznych.

W praktyce oznacza to, że jeśli przelew trafi do banku np. o godzinie 14:20, zostanie on zaksięgowany na rachunku odbiorcy o 14:30, czyli podczas kolejnej sesji. Informacja o zaksięgowanym przelewie pojawi się w historii operacji rachunku oraz w bankowości internetowej i mobilnej.

Statusy przelewów przychodzących

W bankowości internetowej BNP Paribas możemy sprawdzić status każdego przelewu przychodzącego. Dostępne statusy transakcji przychodzącej to:

 • Oczekujący - przelew dotarł do banku i czeka na przetworzenie w ramach najbliższej sesji
 • W trakcie realizacji - trwa sesja przychodząca z tym przelewem
 • Zaksięgowany - przelew został zaksięgowany na rachunku
 • Odrzucony - np. błędny numer rachunku, brak środków

W przypadku przelewów zagranicznych przychodzących mamy dodatkowy status „w kolejce do księgowania”. Oznacza to, że środki dotarły z zagranicy na konto BNP Paribas w Polsce i oczekują na sesję przychodzącą, podczas której finalnie zostaną zaksięgowane.

Jak sprawdzić status przelewu przychodzącego?

Status przelewu przychodzącego w BNP Paribas możemy sprawdzić na kilka sposobów. Po pierwsze, logując się do bankowości internetowej i wchodząc w zakładkę „Historia”. Tam znajdziemy wszystkie operacje z ostatnich kilku lat wraz ze statusami. Możemy również skorzystać z bankowości mobilnej GOmobile – statusy transakcji znajdują się w zakładce „Historia”.

Kolejna opcja to wykorzystanie usługi automatycznych powiadomień. Możemy ustawić SMS-y lub emaile informujące nas o każdym przelewie przychodzącym. W treści komunikatu znajdzie się m.in. kwota, nadawca oraz status danej transakcji „oczekujący”, „w trakcie realizacji” itd.

Na koniec warto dodać, że przed każdą sesją przychodzącą (np. o 10:00, 14:00 czy 18:30) pracownicy BNP Paribas w bankowości internetowej w zakładce „Komunikaty” publikują informacje z wyprzedzeniem o planowanych sesjach i spodziewanych opóźnieniach.

Czytaj więcej: IBAN konta Nest Bank - jak sprawdzić numer rachunku?

Kiedy przelew przychodzący jest księgowany?

Sesje przychodzące BNP Paribas, podczas których następuje księgowanie przelewów przychodzących na rachunkach firmowych odbywają się kilka razy dziennie. Najważniejsze z nich to:

7:30 Pierwsza poranna sesja przychodząca
10:00 Sesja przedpołudniowa
14:00 Sesja popołudniowa
18:30 Ostatnia sesja dziennych przelewów

Z kolei późnym wieczorem oraz nocą odbywają się sesje przelewów natychmiastowych oraz zagranicznych. Dokładne godziny znajdziemy w bankowości internetowej BNP w zakładce „Godziny graniczne” lub na stronie www banku.

Przelewy krajowe zwykle trafiają na konto tego samego dnia, jeśli wpłynęły do BNP Paribas przed odpowiednią sesją przychodzącą.

Oznacza to, że jeśli przelew trafi do banku przed np. sesją o godzinie 10:00, to klient otrzyma środki o 10:30. Natomiast jeśli przyjdzie pomiędzy sesjami, zostanie zaksięgowany dopiero o 14:00 lub 18:30, czyli podczas kolejnej sesji. Tak samo w przypadku przelewów zagranicznych – są one księgowane dwa razy dziennie o północy i rano.

Czas realizacji przelewów przychodzących

Sesje Przychodzące BNP Paribas - Godziny Przelewów, Księgowanie

Przelewy przychodzące w Paribas, czyli na rachunki firmowe w BNP Paribas, realizowane są na bieżąco w godzinach sesji przychodzących. Oznacza to, że jeśli klient wykona przelew przed sesją np. o 10:00, to środki zostaną zaksięgowane o 10:30 na koncie odbiorcy. Taki standardowy przelew trwa zatem około pół godziny od dotarcia do banku.

Jeszcze szybciej, bo w ciągu kilku–kilkunastu sekund, realizowane są przelewy natychmiastowe Express Elixir i BlueCash. Tutaj pieniądze trafiają na konto praktycznie od razu. Podobnie w przypadku przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami w BNP Paribas – te również są realizowane w czasie rzeczywistym.

Na dłuższą realizację, nawet do 2 dni roboczych, muszą przygotować się klienci oczekujący na przelewy z zagranicy. Tutaj czas potrzebny do rozliczenia transakcji międzynarodowej jest nieco dłuższy. Niemniej w praktyce zdecydowana większość przelewów przychodzących, tych krajowych, jest księgowana w BNP Paribas błyskawicznie, tego samego dnia.

Opóźnienia w sesjach przychodzących

Sesje przychodzące w Paribas generalnie przebiegają bardzo sprawnie. Jednak czasami mogą pojawić się opóźnienia lub przesunięcia godzin sesji. Przeważnie dotyczy to przelewów zagranicznych i wynika z opóźnień po stronie banków zagranicznych.

Problemy techniczne powodujące chwilowe wstrzymanie sesji zdarzają się bardzo rzadko. Wówczas bank informuje o tym klientów z wyprzedzeniem za pomocą komunikatów w bankowości internetowej. Należy je monitorować zwłaszcza przed większymi sesjami, np. tą o godzinie 10:00 rano.

Awaryjna sesja przychodząca

W sytuacjach wyjątkowych BNP Paribas może zorganizować dodatkową, awaryjną sesję przychodzącą. Ma to miejsce np. gdy wcześniejsza sesja nie doszła do skutku z powodu problemów technicznych. Awaryjna sesja pozwala wówczas zaksięgować przelewy z opóźnieniem tego samego dnia bądź następnego dnia rano.

Rozliczenia sesji przychodzących BNP

Na koniec omówmy jeszcze kwestię rozliczania sesji przychodzących BNP Paribas. Klienci czasami zadają pytanie, kiedy dokładnie, do której godziny, można korzystać ze środków po przelewach przychodzących. Otóż pieniądze są dostępne praktycznie od razu po sesji.

Jeśli więc wpłata klienta trafiła do Paribas na sesję o 10:00, to po godzinie 10:30 może on już swobodnie dysponować tymi środkami. Oznacza to, że od razu można zrobić przelew do innego banku, zapłacić kartą lub wypłacić gotówkę. Podobna zasada tyczy się oczywiście sesji o 14:00, 18:30 czy tej porannej o 7:30.

Podsumowanie

Sesje przychodzące BNP Paribas to główne godziny, o których przelewy trafiają na konta firmowe w banku. Odbywają się kilka razy dziennie, najważniejsze rano, w południe i wieczorem.

Artykuł szczegółowo wyjaśnił harmonogram sesji przychodzących, godziny przelewów w Paribas, statusy transakcji, sposoby sprawdzenia przelewów oraz chwilę, gdy środki są dostępne na koncie.

Omówiono także kwestie związane z czasem realizacji poszczególnych rodzajów przelewów, w tym tych krajowych, natychmiastowych i zagranicznych. Poruszono również temat ewentualnych opóźnień czy problemów podczas sesji.

Podsumowując, większość przelewów przychodzących do BNP Paribas realizowana jest bardzo sprawnie i szybko, co potwierdzają klienci banku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Citi Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?
BankiCiti Handlowy: jak skontaktować się z infolinią?

Potrzebujesz skontaktować się z infolinią Citi Handlowy? Przeczytaj o dedykowanych numerach i godzinach działania infolinii citi handlowy dla klientów indywidualnych i firmowych. Dowiedz się, kto może dzwonić i jak skorzystać z alternatywnych metod kontaktu.

Moneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji
BankiMoneyback w mBanku: zasady funkcjonowania promocji

Skorzystaj z programu MBank Moneyback - Jak Działa Promocja? I zyskaj do 20% zwrotu za zakupy w popularnych kategoriach jak żywność, paliwo czy restauracje. Sprawdź zasady działania akcji i zdobądź nawet 8400 zł oszczędności rocznie