News

Skala podwyżek płac w Biedronce szokuje!

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk18.12.20234 min.
Skala podwyżek płac w Biedronce szokuje!

Skala podwyżek płac w Biedronce z pewnością zaskakuje. Sieć detaliczna ogłosiła, że od 1 stycznia 2024 roku podniesie wynagrodzenia dla ponad 65 tysięcy pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych. Średni wzrost płac wyniesie 17%, a kwotowo będzie to od 650 do 900 zł brutto miesięcznie. Tym samym najmniej zarabiający kasjer po podwyżce dostanie od 4700 do 5050 zł brutto. To ogromny wzrost, zwłaszcza biorąc pod uwagę trudną sytuację gospodarczą.

Podwyżki dla pracowników Biedronki sięgną 17 proc.

Biedronka, należąca do Jeronimo Martins Polska, ogłosiła znaczące podwyżki płac dla swoich pracowników. Od 1 stycznia 2024 roku wynagrodzenia wzrosną średnio o 17 proc., a kwotowo będzie to od 650 do 900 zł brutto miesięcznie.

Podwyżki obejmą ponad 65 tys. osób zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych. W sumie na ten cel Biedronka przeznaczy 600 mln zł. To ogromna inwestycja w pracowników, szczególnie w trudnych czasach gospodarczych.

Prezenty i bonusy dla załogi

Oprócz podwyżek płac pracownicy Biedronki mogą liczyć na dodatkowe benefity. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzymają vouchery rabatowe, e-kody na zakupy oraz paczki świąteczne. Sieć przeznaczy na nie 160 mln zł.

Ponadto pracownicy regularnie dostają premie uznaniowe za realizację celów sprzedażowych i magazynowych. Stanowią one dodatkowe uzupełnienie wynagrodzenia.

Ile zarobi sprzedawca-kasjer w 2024 roku?

Kasjer rozpoczynający pracę, z najkrótszym stażem, od stycznia 2024 roku będzie zarabiał od 4700 do 5050 zł brutto miesięcznie. Jeśli ma staż powyżej 3 lat, jego pensja wyniesie od 4850 do 5300 zł brutto. Oznacza to podwyżkę na poziomie 18 proc.

Nawet najmniej zarabiający pracownik sklepu, czyli kasjer, po otrzymaniu podwyżki będzie mógł liczyć na solidne wynagrodzenie przekraczające 4700 zł „na rękę”.

Biedronka stawia na rozwój pracowników i docenia staż pracy. Im dłuższy staż, tym wyższe zarobki, co zachęca do pozostania w firmie.

Czytaj więcej: Anulacja kontrowersyjnego kontraktu wywołuje euforię na ulicach kraju

Ile zarobi kierownik sklepu Biedronka?

Kierownik sklepu, z racji pełnionych obowiązków i posiadanych kompetencji, otrzyma jeszcze wyższe wynagrodzenie. Pensja początkującego kierownika od stycznia 2024 roku wyniesie nie mniej niż 6700 zł brutto miesięcznie.

  • Kierownik sklepu zarobi o ok. 2 tys. zł więcej niż początkujący kasjer.
  • Im większy sklep i zespół podległych pracowników, tym wyższe zarobki kierownika.

Stanowisko kierownika sklepu to świetna ścieżka rozwoju zawodowego dla ambitnych pracowników Biedronki.

Wynagrodzenia w centrach dystrybucyjnych również w górę

Skala podwyżek płac w Biedronce szokuje!

Podwyżki obejmą także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem od stycznia 2024 roku będzie zarabiał od 5050 do 5350 zł brutto. Natomiast inspektor ds. administracyjno-magazynowych może liczyć na pensję w przedziale 5800 - 6100 zł brutto.

Stanowisko Wynagrodzenie od 1.01.2024
Magazynier 5050 - 5350 zł brutto
Inspektor ds. administracyjno-magazynowych 5800 - 6100 zł brutto

Podobnie jak w sklepach, również magazyny Biedronki oferują pracownikom możliwość rozwoju i awansu. Z biegiem lat i nabywaniem doświadczenia rosną także zarobki.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówione zostały szczegóły dotyczące zapowiadanych przez sieć Biedronka podwyżek płac dla pracowników. Dowiadujemy się, że od 1 stycznia 2024 roku wynagrodzenia wzrosną średnio o 17%, a kwotowo od 650 do 900 zł brutto miesięcznie. Podwyżki obejmą ponad 65 tysięcy osób zatrudnionych w marketach i centrach dystrybucyjnych.

Padają konkretne kwoty podwyższonych pensji na wybranych stanowiskach. Kasjer z najkrótszym stażem będzie zarabiał od 4700 do 5050 zł brutto. Natomiast kierownik sklepu otrzyma co najmniej 6700 zł brutto, a magazynier - od 5050 do 5350 zł brutto. Widzimy wyraźnie, że Biedronka solidnie docenia pracę swoich ludzi.

Oprócz wzrostu wynagrodzeń pracownicy mogą liczyć na dodatkowe benefity w postaci świątecznych upominków i regularnych premii uznaniowych. Biedronka chce zatrzymać najlepszych fachowców i zachęca ich do rozwoju zawodowego w ramach firmy.

Podsumowując - zapowiadane podwyżki płac w Biedronce robią wrażenie. Nawet najmniej zarabiający pracownicy wyraźnie zyskają i będą mogli liczyć na godne wynagrodzenie. To dobra wiadomość zarówno dla załogi, jak i klientów.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. W środę posłanka zastąpi Mariusza Kamińskiego. Jego ślubowanie w Sejmie.
  2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
  3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
  4. Jak sztuczna inteligencja zastępuje nauczycieli? Futuroznawcy podają, że ruszyły zwolnienia
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły