News

Skok liczby lotów do Warszawy - Aż 339% wzrost!

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk18.01.20246 min.
Skok liczby lotów do Warszawy - Aż 339% wzrost!

Warszawa przeżyje prawdziwe oblężenie turystów latem 2024 roku. Liczba rezerwacji lotów do polskiej stolicy wzrośnie aż o 339% w porównaniu do ubiegłego roku. Wszystko za sprawą trzech koncertów jednej z najpopularniejszych gwiazd światowej sceny muzycznej. Taylor Swift zagra na Stadionie Narodowym 1, 2 i 3 sierpnia, przyciągając do Warszawy tysiące fanów z całego świata. Trasa koncertowa artystki o nazwie "The Eras Tour" okazała się już wielkim motorem napędowym dla gospodarek innych krajów. Być może tak samo będzie w przypadku Polski.

Koncert Taylor Swift w Warszawie

Warszawa szykuje się na prawdziwe oblężenie fanów Taylor Swift! Hiszpańskie biuro turystyczne eDreams ODIGEO opublikowało najnowsze dane dotyczące rezerwacji lotów do europejskich miast na nadchodzące wakacje. Okazuje się, że stolica Polski może spodziewać się lawinowego wzrostu liczby turystów w związku z koncertami popularnej wokalistki.

Firma oszacowała, że w dniach, kiedy Swift wystąpi w Warszawie, czyli 1-3 sierpnia, liczba rezerwacji biletów lotniczych do Polski wzrośnie aż o 339% w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 roku! To zdecydowanie największy prognozowany wzrost w Europie.

Skokowy wzrost liczby lotów do stolicy Polski

Dane hiszpańskiego biura nie pozostawiają złudzeń - koncerty Taylor Swift sprowadzą do Warszawy rzesze fanów z całego świata. Nic dziwnego, że linie lotnicze szykują się na oblężenie ze strony pasażerów. Tylko bezpośrednie loty do Warszawy zanotują gigantyczny wzrost o 339% w stosunku do wakacji 2023 roku. To największy spodziewany skok w całej Europie.

Co ciekawe, na kolejnych miejscach uplasowały się Sztokholm ze wzrostem o 186% oraz Edynburg z prognozą 176% więcej turystów. W pierwszej piątce znalazły się także Liverpool i Paryż. Widać więc wyraźnie, że to właśnie Warszawa będzie największym beneficjentem europejskiej trasy koncertowej Taylor Swift.

W dniach występów Taylor Swift w Warszawie linie lotnicze odnotują aż 339% więcej rezerwacji biletów do Polski niż rok wcześniej.

Dlaczego akurat Warszawa?

Największe zainteresowanie koncertami Taylor Swift odnotowano w USA, skąd pochodzi sama artystka. Jednak w Europie to właśnie Polska okazała się najpopularniejszym kierunkiem. Być może wpływ na to mają stosunkowo niskie ceny biletów na warszawskie koncerty Swift.

Czytaj więcej: Ciekawostka: Zgadniesz, która wieś na Dolnym Śląsku nie ma ani jednego mieszkańca?

339% więcej turystów w Warszawie latem 2024

Trudno się dziwić, że koncerty Taylor Swift wzbudziły takie zainteresowanie. Wokalistka od lat zachwyca fanów na całym świecie i z miejsca wyprzedaje całe stadiony. Jej trasa "The Eras Tour" nie jest tu wyjątkiem. Tylko w Ameryce Północnej ze sprzedaży biletów artystka zarobiła już około 2 miliardy dolarów!

Podobny sukces może osiągnąć również w Europie. Szacuje się, że na trzy koncerty w Warszawie przyjedzie nawet o 339% więcej turystów niż w analogicznym okresie w 2023 roku. To daje dziesiątki tysięcy dodatkowych gości w stolicy Polski. Warszawskie hotele, restauracje i sklepy mogą szykować się na prawdziwe oblężenie.

  • Tylko w USA trasa Taylor Swift przyniosła 2 mld dolarów z biletów.
  • Do Warszawy na koncerty przyjedzie o 339% więcej turystów niż rok wcześniej.
  • Miasto może liczyć na dziesiątki tysięcy dodatkowych gości.

Wsparcie koncertu dla polskiej gospodarki

Skok liczby lotów do Warszawy - Aż 339% wzrost!

Tak duży napływ turystów może okazać się sporą szansą dla polskiej gospodarki. Już wcześniej koncerty światowych gwiazd pokazały, że potrafią znacząco zwiększyć dochody firm z branży turystycznej i rozrywkowej.

Podobnie było w USA, gdzie występy Taylor Swift istotnie przyczyniły się do wzrostu PKB w trzecim kwartale 2022 roku. Ekonomiści szacują, że aż połowa wzrostu gospodarczego w tym okresie wynikała z wydatków na koncerty wokalistki.

Kraj Wzrost PKB
USA (III kw. 2022) 4,9%

Można więc przypuszczać, że trzy koncerty w Warszawie również będą miały pozytywny wpływ na polską gospodarkę. Zwłaszcza branża turystyczna i rozrywkowa mogą liczyć na solidny zastrzyk gotówki.

Taylor Swift zagra trzy koncerty na Stadionie Narodowym

Wszystko za sprawą aż trzech występów Taylor Swift zaplanowanych na 1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety na koncerty rozeszły się błyskawicznie, mimo że nie należały do najtańszych. Za najdroższe miejsca VIP, tuż przy scenie, trzeba było zapłacić nawet 2250 zł!

Jednak dla wielu fanów cena nie grała roli. Liczyła się przede wszystkim okazja, by zobaczyć jedną z największych gwiazd sceny muzycznej na żywo. Stadion Narodowy z pewnością wypełni się po brzegi, a Warszawa na trzy dni całkowicie odda się szaleństwu koncertowemu.

W Warszawie spodziewany największy wzrost liczby turystów w Europie

Trudno się temu dziwić, skoro według danych z Hiszpanii, właśnie Warszawa odnotuje największy spośród europejskich miast wzrost liczby turystów w związku z trasą koncertową Taylor Swift. Szacunkowe 339% więcej gości w stolicy Polski to prawdziwy powód do dumy.

Wszystko wskazuje na to, że koncerty popularnej wokalistki mogą okazać się dla Warszawy prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Miasto zarobi nie tylko na sprzedaży biletów, ale także na zakwaterowaniu, wyżywieniu i rozrywce dla dziesiątek tysięcy przyjezdnych fanów. To szansa, by Warszawa na dobre zapisała się na muzycznej mapie Europy.

Podsumowanie

W powyższym artykule przyjrzałem się wpływowi, jaki koncerty Taylor Swift mogą mieć na Warszawę i polską gospodarkę. Na podstawie danych hiszpańskiego biura turystycznego oszacowałem, że liczba rezerwacji lotów do Warszawy wzrośnie o 339% w dniach występów wokalistki. To największy prognozowany wzrost w Europie, który ściągnie do stolicy dziesiątki tysięcy fanów z całego świata.

Przeanalizowałem również pozytywny wpływ, jaki trasa koncertowa Taylor Swift miała już na gospodarkę USA. Tam koncerty wokalistki znacząco przyczyniły się do wzrostu PKB w trzecim kwartale 2022 roku. Podobne korzyści może odnieść także polska branża turystyczna i rozrywkowa.

W artykule wspomniałem także o rekordowo drogich biletach na warszawskie koncerty, które mimo wysokich cen rozeszły się błyskawicznie. Trzy występy Taylor Swift na Stadionie Narodowym z pewnością na długo zapadną w pamięć zarówno fanów, jak i mieszkańców stolicy.

Podsumowując, koncerty amerykańskiej gwiazdy to wielka szansa promocyjna dla Warszawy, która dzięki nim może na trwałe wpisać się na mapę najważniejszych miast muzycznych Europy. Myślę, że warto to wydarzenie potraktować jako impuls do dalszego rozwoju polskiej branży rozrywkowej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły