News

Sławomir Mentzen komentuje akcję z gaśnicą: Znowu wyszliśmy na wariatów

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk21.02.20246 min.
Sławomir Mentzen komentuje akcję z gaśnicą: Znowu wyszliśmy na wariatów

Sławomir Mentzen w wywiadzie radiowym komentuje akcję z gaśnicą w Sejmie. Lider partii Konfederacja bez owijania w bawełnę stwierdza: "znowu wyszliśmy na wariatów". Cała sytuacja miała miejsce w grudniu 2022 roku, kiedy to poseł Grzegorz Braun użył gaśnicy proszkowej do zgaszenia świec chanukowych. Incydent wywołał spore poruszenie i negatywne komentarze. Mentzen nie ukrywa rozczarowania takim obrotem spraw. W wywiadzie odnosi się również do kwestii zawieszenia Brauna w prawach członka partii i jego ponownego przyjęcia do klubu parlamentarnego Konfederacji. Nie brakuje też opinii na temat planowanych głosowań w Sejmie, między innymi nad dostępnością tabletki "dzień po" dla 15-latki bez recepty.

Mentzen o akcji z gaśnicą: "znowu na wariatów"

Sławomir Mentzen, lider partii Konfederacja, skomentował w wywiadzie dla radia RMF FM głośną akcję posła Grzegorza Brauna z użyciem gaśnicy w Sejmie. Mentzen stwierdził bez owijania w bawełnę: "Znowu wyszliśmy na wariatów. Ta akcja z gaśnicą nam nie pomogła".

Mentzen odnosił się do zdarzenia z grudnia 2022 roku, gdy Braun użył gaśnicy proszkowej do zgaszenia świec chanukowych w Sejmie podczas przemówienia. Był to gest wyrażający sprzeciw wobec obchodów święta Chanuka. Incydent wywołał falę krytyki i kontrowersji.

Lider Konfederacji nie ukrywa, że jest rozczarowany takim przebiegiem wydarzeń. Uważa, że cała akcja z gaśnicą rzuca złe światło na całą partię i przedstawia ją w negatywnym świetle. Działania Brauna określa mianem "wyskakiwania na wariatów".

Mentzen w wywiadzie skomentował także decyzję o przywróceniu Brauna do pełni praw członkowskich w Konfederacji po jego zawieszeniu. Sam Mentzen nie brał udziału w tym głosowaniu w klubie parlamentarnym partii.

Reakcja Mentzena na akcję z gaśnicą

Mentzen nie ma wątpliwości, że akcja Brauna z gaśnicą była szkodliwa wizerunkowo dla Konfederacji. Podkreśla, że partia ponownie została negatywnie przedstawiona w mediach jako "wariaci".

Lider ugrupowania nie kryje rozczarowania i dezaprobaty dla zachowania Brauna. Jednocześnie twierdzi, że sam nie brał udziału w głosowaniu ws. przywrócenia posłowi pełni praw członkowskich w partii. Głosowanie odbyło się, gdy Mentzen nie był obecny w Warszawie.

Głosowanie nad "dniem głupich ustaw"

W wywiadzie poruszono także kwestię planowanego na najbliższy piątek głosowania w Sejmie. Mentzen określił ten dzień jako "dzień głupich ustaw". Tego dnia posłowie zagłosują bowiem nad szeregiem inicjatyw obywatelskich, które lider Konfederacji uważa za absurdalne bądź szkodliwe.

Jednym z projektów poddanych pod głosowanie będzie zakaz organizacji marszów równości, zgłoszony m.in. przez Kaję Godek. Mentzen deklaruje, że Konfederacja "co do zasady" nie zagłosuje za odrzuceniem takich projektów w pierwszym czytaniu. Chodzi o to, by trafiły do dalszych prac w komisjach. Jednak lider partii wątpi, by poparli je w głosowaniu końcowym.

Kontrowersyjne projekty ustaw

Oprócz zakazu marszów równości, Mentzen wymienia jeszcze jeden projekt ustawy, który uważa za kontrowersyjny i z którego głosowaniem się nie zgadza. Chodzi o propozycję zmian w Prawie farmaceutycznym dotyczącą dostępu do tabletki "dzień po" dla 15-latki bez recepty.

Czytaj więcej: Jakie są plany rządu Tuska dla finansowania TVP? Poznaj szczegóły!

Tabletka "dzień po" bez recepty dla 15-latki

Konfederacja złożyła wniosek o całkowite odrzucenie projektu ustawy zakładającego udostępnienie 15-latkom tabletki "dzień po" bez konieczności okazania recepty. Mentzen tłumaczy, że dostrzega w tym pomysłe sporo niekonsekwencji.

Z jednej strony - zauważa polityk - 15- czy 16-latkom zabroniono sprzedaży energetyków. Z drugiej, ta sama 15-latka mogłaby bez recepty kupić silny środek farmaceutyczny, jakim jest tabletka "dzień po" zawierająca octan uliprystalu.

Mentzen podkreśla, że sam jako 37-letni mężczyzna nie może kupić wielu leków bez recepty. Musi udać się do lekarza po odpowiednie zalecenie. Jego zdaniem to niekonsekwentne, że 15-latce łatwiej byłoby kupić tabletkę antykoncepcyjną niż jemu leki dostępne tylko na receptę.

Argumenty Mentzena

Lider Konfederacji przyznaje, że jego sprzeciw wobec pomysłu wynika z wielu powodów. Poza wspomnianą niekonsekwencją ustawodawcy, burzy się w nim poczucie sprawiedliwości. Uważa, że 15-letniej dziewczynie nie powinno być łatwiej kupić tabletkę "dzień po" niż dorosłemu mężczyźnie zdobyć inne leki na receptę.

Kolejnym argumentem Mentzena jest brak konieczności konsultacji z lekarzem przed zażyciem tabletki. Jego zdaniem 15-latka powinna najpierw porozmawiać z medykiem, zanim sięgnie po tak mocny środek, jakim jest tabletka "dzień po".

Konfederacja przywraca Brauna do pełni praw

Sławomir Mentzen komentuje akcję z gaśnicą: Znowu wyszliśmy na wariatów

W dalszej części audycji poruszono także wątek ponownego przyjęcia Grzegorza Brauna do klubu parlamentarnego Konfederacji z pełnią praw członkowskich. Posłowi zawieszono te prawa po kontrowersyjnej akcji z gaśnicą w Sejmie.

Jak już wcześniej wspomniano, Mentzen nie brał osobiście udziału w głosowaniu ws. przywrócenia Brauna do partii. Przyznaje jednak, że poseł swoim zachowaniem w Sejmie "nie spełnił oczekiwań". Dlatego został zawieszony w prawach członka partii.

Ostatecznie klub zdecydował jednak o ponownym dopuszczeniu Brauna do grona członków Konfederacji. Mentzen pytany o powody takiej decyzji odpowiada enigmatycznie. Stwierdza, że trzeba by zapytać każdego posła indywidualnie o motywację głosowania.

Wnioski

Podsumowując, Sławomir Mentzen jednoznacznie dystansuje się od akcji Grzegorza Brauna z gaśnicą w Sejmie. Uważa ją za szkodliwą dla wizerunku całej Konfederacji. Pomimo przywrócenia Brauna do partii, lider ugrupowania wyraźnie krytykuje jego zachowanie i nazywa je "wyskakiwaniem na wariatów".

Podsumowanie

Sławomir Mentzen ostro skomentował akcję posła Konfederacji Grzegorza Brauna z gaśnicą w Sejmie. Stwierdził, że "znowu wyszli na wariatów", co rzuca złe światło na całą partię. Sam jest rozczarowany takim obrotem spraw. Uważa, że Konfederacja ponownie została negatywnie przedstawiona w mediach przez kontrowersyjny protest Brauna.

Mentzen skomentował również inne tematy poruszane w wywiadzie - planowane głosowania w Sejmie nad jego zdaniem absurdalnymi inicjatywami ustawodawczymi oraz projekt dotyczący dostępu 15-latki do tabletki "dzień po" bez recepty. Jego stanowisko w tych kwestiach jest jednoznacznie negatywne.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Tajemnica walut w Polsce ujawniona?
NewsTajemnica walut w Polsce ujawniona?

Walut nigdy więcej źle nie wymienisz! Poznaj prawdę na temat oszukańczych praktyk kantorów, naucz się właściwie przeliczać kursy i zabezpiecz się przed oszustwami. Przestrogi ekspertów dla bezpiecznej wymiany walut.