News

Ukraińcy zestrzelili trzy rosyjskie myśliwce: Szokujące wydarzenie na niebie!

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak17.02.20244 min.
Ukraińcy zestrzelili trzy rosyjskie myśliwce: Szokujące wydarzenie na niebie!

Wojna w Ukrainie wchodzi w nową fazę. Ukraińskie siły powietrzne poinformowały 18 lutego o zestrzeleniu aż trzech rosyjskich myśliwców nad wschodnią Ukrainą. To szokujące wydarzenie świadczy o skuteczności ukraińskiej obrony przeciwlotniczej, mimo trudnej sytuacji na froncie. Rosjanie stracili dwa bombowce Su-34 i jeden nowoczesny myśliwiec wielozadaniowy Su-35. Straty potwierdził dowódca ukraińskich sił powietrznych, dziękując pilotom za skuteczną obronę przestrzeni powietrznej.

Ukraińskie siły powietrzne informują o zestrzeleniu trzech rosyjskich myśliwców

W sobotę 18 lutego ukraińskie siły powietrzne poinformowały o zestrzeleniu aż trzech rosyjskich myśliwców nad wschodnią Ukrainą. Wydarzenie to ma ogromne znaczenie strategiczne i pokazuje, że mimo trudnej sytuacji na froncie, Ukraina wciąż z powodzeniem broni swojej przestrzeni powietrznej.

Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, strącono dwa bombowce Su-34 oraz jeden myśliwiec wielozadaniowy Su-35. Te niezwykle zaawansowane technologicznie maszyny należały do elity rosyjskiego lotnictwa. Ich utrata musi boleśnie odbić się na zdolnościach bojowych wroga.

Szczegóły dotyczące zestrzeleń nie zostały podane do wiadomości publicznej ze względów bezpieczeństwa. Niewykluczone jednak, że do zdarzenia doszło w rejonie Awdijiwki na wschodzie Ukrainy, gdzie walki wciąż trwają, a Rosjanie atakują z powietrza.

Reakcja dowództwa ukraińskiego

Informację o zestrzeleniu potwierdził osobiście dowódca ukraińskich sił powietrznych, generał Mykoła Ołeszczuk. W swoim wpisie na Telegramie wyraził uznanie dla pilotów i podziękował im za skuteczną obronę przestrzeni powietrznej.

- Nic nas nie powstrzyma! Dziękuję, wojownicy! – napisał generał.

Z tonu wypowiedzi można wywnioskować, że choć Ukraina znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, to jednak jej siły zbrojne nie tracą ducha walki i wciąż skutecznie odpierają ataki wroga.

Rosyjskie źródła zaprzeczają, ale fakty wskazują na prawdziwość doniesień

Strona rosyjska zaprzeczyła jakoby doszło do zestrzeleń ich myśliwców. Jest to typowe działanie mające na celu zatuszowanie porażek i podtrzymanie mitu o niezwyciężonej armii. Niemniej pewne fakty wskazują, że doniesienia Ukraińców są prawdziwe.

Jak donoszą obserwatorzy działań wojennych, Rosjanie faktycznie rozmieścili wspomniane wyżej samoloty w rejonie Awdijiwki, gdzie w ostatnich dniach trwają zaciekłe walki. Ponadto po stronie ukraińskiej w tym rejonie stacjonują systemy obrony powietrznej, które mogły z łatwością zestrzelić wrogie maszyny.

Wszystko zatem wskazuje na to, że wraz z postępującą wojną Rosjanie ponoszą coraz większe straty, na które starają się nie zwracać uwagi opinii publicznej.

Ukraińcy wycofują się z obleganej Awdijiwki

Tymczasem w nocy z 17 na 18 lutego ukraińskie dowództwo zarządziło odwrót oddziałów broniących od tygodni obleganej przez wroga Awdijiwki. Jak stwierdzono, dalsza obrona miasta była nie do utrzymania.

Decyzja o wycofaniu się była trudna, jednak pozwoli uratować żołnierzy przed okrążeniem i da szansę na utworzenie nowej linii obrony. Tym niemniej rejon Awdijiwki został utracony dla Ukrainy.

Miejmy nadzieję, że pomimo coraz trudniejszej sytuacji na froncie, Ukraina zdoła powstrzymać napór wroga i obronić resztę swojego terytorium przed okupacją.

Czytaj więcej: Wakacje od ZUS będą krótsze niż obiecano

Armia ukraińska broni nieba mimo trudnej sytuacji na froncie

Biorąc pod uwagę fakt, że wojska agresora zajmują coraz większe połacie Ukrainy, a armia ukraińska musiała się wycofać z kolejnego strategicznego miasta, sobotnie zestrzelenie aż trzech rosyjskich myśliwców jawi się niemal jako cud wojenny.

Świadczy to o ogromnym bohaterstwie i determinacji ukraińskich pilotów i personelu naziemnego, którzy mimo narastającej presji nadal bez strachu patrolują niebo i skutecznie bronią ojczyzny.

Tego typu akcje pokazują też, że mimo pozornej dominacji Rosjanie wciąż nie zdołali zdobyć absolutnej kontroli w powietrzu. A dopóki tak jest, dotąd Ukraina ma szansę na powstrzymanie napastników.

Tylko dzięki bohaterstwu zwykłych żołnierzy i oficerów możliwe jest pokonanie wrogiej przewagi technologicznej i liczebnej. I choć sytuacja generalnie rysuje się w ciemnych barwach, to właśnie takie pojedyncze zwycięstwa pozwalają wierzyć, że ostateczny triumf Ukrainy jest możliwy.

Podsumowanie

Ukraińcy zestrzelili trzy rosyjskie myśliwce: Szokujące wydarzenie na niebie!

Wojna w Ukrainie wciąż przynosi zaskakujące zwroty akcji. 18 lutego ukraińskie siły powietrzne poinformowały o zestrzeleniu aż trzech rosyjskich myśliwców nad wschodnią Ukrainą, co musiało boleśnie odbić się na zdolnościach bojowych wroga. To kolejny przykład bohaterstwa Ukraińców, którzy mimo trudnej sytuacji na froncie wciąż skutecznie bronią ojczyzny. Tylko dzięki takim pojedynczym zwycięstwom możliwe jest pokonanie przewagi technologicznej i liczebnej Rosjan.

Jednocześnie wojska ukraińskie zmuszone były wycofać się z obleganej od tygodni Awdijiwki, oddając kolejne strategiczne miasto okupantowi. Sytuacja przedstawia się więc w ciemnych barwach, choć punktowe sukcesy dają nadzieję, że ostateczny triumf Ukrainy jest jeszcze możliwy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły