News

Zainteresowanie konkursem na prezesa PKO BP zaskakuje. Tłumy chętnych.

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak20.02.20246 min.
Zainteresowanie konkursem na prezesa PKO BP zaskakuje. Tłumy chętnych.

Konkurs na prezesa PKO BP wzbudził ogromne zainteresowanie wśród kandydatów. Po ogłoszeniu postępowania kwalifikacyjnego przez nową radę nadzorczą, do banku zgłosiło się wielu chętnych ubiegających się o to prestiżowe stanowisko. Toczy się zacięta rywalizacja o fotel szefa największego banku w Polsce. Wśród faworytów wymienia się między innymi obecnego prezesa mBanku Cezarego Stypułkowskiego. Zobaczymy, kto ostatecznie wygra ten wyścig i poprowadzi PKO BP w najbliższych latach.

Konkurs na prezesa PKO BP budzi zainteresowanie

Ogłoszony niedawno przez nową radę nadzorczą konkurs na stanowisko prezesa PKO BP wzbudził ogromne zainteresowanie wśród kandydatów. Jak donoszą media, zaraz po opublikowaniu zapowiedzi naboru, do centrali banku zaczęły napływać telefony od osób pytających o szczegóły i harmonogram postępowania kwalifikacyjnego.

Nic dziwnego, że o fotel szefa największego banku w Polsce toczy się zacięta rywalizacja. To bardzo prestiżowa funkcja, wiążąca się z dużymi możliwościami, ale też ogromną odpowiedzialnością. PKO BP jest instytucją o kluczowym znaczeniu dla polskiego sektora bankowego i całej gospodarki.

Spore zainteresowanie konkursem

Jak ujawniło biuro prasowe PKO BP, do konkursu zgłosiło się wielu kandydatów. Niestety bank odmówił podania dokładnej liczby chętnych oraz szczegółów dotyczących dalszego harmonogramu rekrutacji. Wiadomo jedynie, że kolejnym etapem będą rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez radę nadzorczą.

Fakt, że na prezesa PKO BP chce pracować tak wielu menedżerów, dobrze świadczy o renomacji tej instytucji. Pokazuje również, że mimo trudnych warunków rynkowych, bank ten nadal postrzegany jest jako atrakcyjne miejsce zatrudnienia dla wysokiej klasy specjalistów.

Kto może zostać nowym prezesem PKO BP?

Konkurs na prezesa PKO BP elektryzuje cały sektor bankowy. Regularnie pojawiają się spekulacje i typowania dotyczące potencjalnych faworytów do objęcia tego stanowiska. W mediach najczęściej wymienia się kilku mocnych kandydatów.

Jednym z nich jest obecny prezes mBanku, Cezary Stypułkowski. To doświadczony menedżer, który od lat z powodzeniem zarządza jednym z największych banków działających w Polsce. Jego ewentualne odejście z mBanku i przejście do PKO BP byłoby prawdziwym transferem roku w sektorze bankowym.

Wśród faworytów wymienia się również Szymona Miderę, który tymczasowo pełni obowiązki prezesa PKO BP. Ma on bogate doświadczenie menedżerskie, pracował wcześniej między innymi jako prezes Banku Pocztowego. Dobrze zna więc realia polskiej bankowości.

Inni potencjalni kandydaci

W gronie potencjalnych kandydatów na prezesa PKO BP znajduje się także Jacek Obłękowski, były wiceprezes tego banku, a obecnie prezes agencji rekrutacyjnej Warsaw HeadHunters. Sam zainteresowany potwierdził, że rozważa wzięcie udziału w konkursie.

Często typowany jest również Jakub Papierski, który przez blisko 12 lat pełnił funkcję wiceprezesa PKO BP, odpowiadając za bankowość inwestycyjną i korporacyjną. Obecnie jest menedżerem w firmie konsultingowej EY.

Pod uwagę brane są także osoby z rady nadzorczej oraz obecnego tymczasowego zarządu banku. Ostatecznie nowym prezesem może zostać ktoś, kto nie był jak dotąd typowany przez media.

Czytaj więcej: Tajemnicza Gra Traderów przeciw Izraelskiej Giełdzie Przed Wybuchem Wojny

Czy prezes mBanku przejdzie do PKO BP?

Jednym z najgłośniej omawianych scenariuszy jest objęcie funkcji prezesa PKO BP przez Cezarego Stypułkowskiego, obecnego szefa mBanku. Jego doświadczenie, dokonania i pozycja w sektorze bankowym sprawiają, że byłby bardzo mocnym kandydatem. Jednak na razie sam zainteresowany nie potwierdza, że ubiega się o to prestiżowe stanowisko.

Przeszkodą może okazać się również fakt, że Stypułkowski nadal formalnie pozostaje związany kontraktem z mBankiem, którego właścicielem jest niemiecki Commerzbank. Nie wiadomo, czy i na jakich warunkach udałoby się rozwiązać tę umowę.

Jeśli jednak doszłoby do przejścia Stypułkowskiego z mBanku do PKO BP, byłby to z pewnością jeden z najgłośniejszych ruchów personalnych w polskim sektorze bankowym w ostatnich latach.

Trudno na razie rozstrzygnąć, czy ma on realne szanse na zdobycie posady prezesa PKO BP. Wydaje się jednak, że jego kandydatura spotkałaby się z szerokim entuzjazmem wśród inwestorów i akcjonariuszy największego polskiego banku.

Jaki jest harmonogram konkursu na prezesa PKO BP?

Zainteresowanie konkursem na prezesa PKO BP zaskakuje. Tłumy chętnych.

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu PKO BP został ogłoszony 15 lutego 2024 roku. Jest on otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni spełniający wymagania określone w regulaminie naboru.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego do godziny 10:00. Niestety bank nie ujawnił dokładnego harmonogramu dalszych etapów rekrutacji. Wiadomo tylko, że kolejnym krokiem będą rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, które przeprowadzi rada nadzorcza.

15 lutego 2024 r. Ogłoszenie konkursu przez radę nadzorczą PKO BP
26 lutego 2024 r. godz. 10:00 Zakończenie przyjmowania zgłoszeń od kandydatów
Luty/marzec 2024 r. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami

Można się spodziewać, że cała procedura potrwa co najmniej kilka tygodni. Ostatecznie nowy prezes PKO BP powinien stanąć na czele zarządu banku najpóźniej na wiosnę 2024 roku.

Rada nadzorcza odwołała poprzedni zarząd PKO BP

Obecny konkurs na prezesa PKO BP to efekt zmian, jakie nastąpiły w banku na początku lutego 2024 roku. Nowo powołana rada nadzorcza zdecydowała się na rewolucyjne roszady w zarządzie największego banku.

Odwołani zostali wszyscy dotychczasowi członkowie zarządu, z wyjątkiem wiceprezesa Piotra Mazura. Sam prezes Dariusz Szwed, tuż przed odwołaniem, złożył rezygnację. W skład tymczasowego zarządu powołano trzech nowych członków.

Te radykalne decyzje pokazują, że rada nadzorcza PKO BP chce przeprowadzić głęboką restrukturyzację zarządzania bankiem. Stąd prawdopodobnie wynika również szeroko zakrojony konkurs na nowego prezesa, otwarty dla kandydatów spoza dotychczasowej kadry kierowniczej.

  • Odwołanych zostało 6 z 7 członków dotychczasowego zarządu PKO BP.
  • W skład tymczasowego zarządu powołano 3 nowe osoby.
  • Rada nadzorcza dokonała rewolucyjnych zmian kadrowych.

Te wydarzenia zapoczątkowały nowy rozdział w najnowszej historii PKO BP. Bank czeka głęboka restrukturyzacja pod wodzą nowego lidera. Kto nim zostanie? O tym zadecyduje trwający właśnie konkurs, który wzbudził ogromne zainteresowanie kandydatów. Z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie.

Podsumowanie

Ogłoszony niedawno konkurs na stanowisko prezesa PKO BP spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów. O prestiżową posadę szefa największego banku w Polsce ubiega się wielu menedżerów z branży finansowej. Toczy się zacięta rywalizacja, w której faworytami są między innymi obecny prezes mBanku Cezary Stypułkowski oraz członek tymczasowego zarządu PKO BP Szymon Midera.

Konkurs na nowego prezesa PKO BP to efekt rewolucyjnych zmian kadrowych dokonanych przez nową radę nadzorczą banku. Czeka go głęboka restrukturyzacja pod wodzą nowego lidera. Kto nim zostanie? Przekonamy się w najbliższych tygodniach po rozstrzygnięciu trwającego właśnie konkursu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
  2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
  3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
  4. Budżet na wstrzymaniu? Minister finansów zabiera głos
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Warto płacić prowizję? Jak uniknąć pośrednika-krwiopijcy
NewsWarto płacić prowizję? Jak uniknąć pośrednika-krwiopijcy

Zatrudnienie pośrednika nieruchomości to opłacalna inwestycja. Poznaj znaki profesjonalnego agenta, jego wynagrodzenie i koszty prowizji. Dowiedz się, jak uniknąć nierzetelnych pośredników i znaleźć najlepszego specjalistę, który zapewni bezpieczną transakcję w dobrej cenie.