News

Zdziarski o planach PESA - czy czeka nas reaktywacja polskich kolei?

Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk02.05.20243 min.
Zdziarski o planach PESA - czy czeka nas reaktywacja polskich kolei?

Szanowni Państwo! Mamy dla Was ekscytujące informacje dotyczące planów rozwoju polskiego producenta taboru kolejowego PESA. Krzysztof Zdziarski, prezes firmy, zdradził w ekskluzywnym wywiadzie, że PESA chce mieć kluczowy udział w reaktywacji i promocji kolei w Polsce. Czy po latach zaniedbań polska kolej w końcu wróci na właściwe tory i odzyska dawną świetność?

Rekordowe kontrakty na pociągi za granicą

Szanowni Państwo, mamy dla Was niezwykle ekscytujące wieści! PESA, czołowy polski producent taboru kolejowego, zawarła niedawno rekordowy kontrakt na dostawę pociągów do Rumunii. Wartość tego kontraktu to imponujące 4 miliardy złotych, co stanowi największe pojedyncze zamówienie w historii firmy.

Jak ujawnił w wywiadzie Krzysztof Zdziarski, prezes PESY, pociągi te będą obsługiwać zarówno ruch regionalny, jak i szybkie połączenia międzymiastowe na trasach w Rumunii. To ogromny sukces polskiej myśli technicznej i dowód na rosnącą renomę naszych producentów na arenie międzynarodowej.

Warto również wspomnieć o kolejnym znaczącym kontrakcie, tym razem z Czechami. PESA dostarczy tamtejszemu przewoźnikowi RegioJet składy zdolne do rozwijania prędkości 200 km/h na liniach przyspieszonych z Pragi do Brna. To ogromny krok w kierunku zdobycia kluczowego know-how w budowie pociągów dużych prędkości.

Ekspansja na nowych rynkach, m.in. w Afryce

PESA nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Firma aktywnie poszukuje nowych rynków zbytu, docierając nawet do tak egzotycznych miejsc jak Afryka. Niedawno bowiem dostarczono pierwszy pociąg do Ghany, a kolejne zamówienia mogą nadejść z Ugandy i Konga.

 • Ekspansja na nowe rynki jest kluczowym elementem strategii rozwoju firmy.
 • PESA staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na arenie międzynarodowej.
 • Wchodzenie na rynki afrykańskie otwiera nowe, perspektywiczne możliwości biznesowe.

Zdobywanie nowych kontraktów za granicą to nie tylko prestiż i pieniądze, ale również bezcenne doświadczenie w logistyce i dostosowywaniu produktów do specyficznych wymagań klientów z różnych stron świata. To z pewnością przysłuży się dalszemu rozwojowi technologicznemu PESY.

Czytaj więcej: Turcja w gospodarczej pułapce: Inflacja nie ustępuje mimo rekordowych podwyżek stóp

Ambitne plany związane z reaktywacją polskiej kolei

Zdjęcie Zdziarski o planach PESA - czy czeka nas reaktywacja polskich kolei?

Ale to nie wszystko! Krzysztof Zdziarski zdradził, że PESA ma ambitne plany związane z reaktywacją i promocją kolei w Polsce. Prezes firmy dostrzega ogromny potencjał w zwiększeniu roli transportu szynowego w naszym kraju, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, niezbędne będą inwestycje w nowoczesny tabor, w tym lokomotywy, wagony i pociągi zespolone. PESA chce mieć swój udział w tym procesie, oferując innowacyjne rozwiązania wyprodukowane w Polsce.

 • Reaktywacja kolei to ogromna szansa na rozwój polskiego przemysłu kolejowego.
 • PESA widzi duży potencjał w zwiększeniu roli transportu szynowego w Polsce.
 • Firma chce dostarczać nowoczesne pociągi i lokomotywy na rynek krajowy.

Nie możemy doczekać się na kolejne informacje od PESY! Z pewnością będziemy na bieżąco śledzić rozwój tej niezwykle ekscytującej historii sukcesu polskiej myśli technicznej na szynach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Prezydent podpisał ważne ustawy nowego rządu w piątek wieczór
 3. Co Prezes NBP mówi o inflacji? Klucz do decyzji RPP na wykresie
 4. Pośredniczka oszukała klienta, komornik bezradny. Pomagające całe rodziny
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Maciej Bąk
Maciej Bąk

Interesuję się rynkami finansowymi i inwestowaniem. Prowadzę blog, na którym publikuję porady z zakresu oszczędzania, lokowania kapitału, zarządzania budżetem domowym. Dzielę się swoją wiedzą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły