Banki

Zwrot za rachunki Santander - jak uzyskać zwrot za rachunki

Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska19.12.20236 min.
Zwrot za rachunki Santander - jak uzyskać zwrot za rachunki

Zwrot za rachunki Santander to możliwość odzyskania części poniesionych kosztów za media lub inne opłaty. W artykule wyjaśniamy kto, na jakich zasadach i w jakiej wysokości może liczyć na zwrot środków. Omawiamy procedurę składania wniosku, wymagane dokumenty oraz czas realizacji wypłaty przez bank.

Kluczowe wnioski:
 • Zwrot przysługuje posiadaczom kont osobistych w Santander Bank Polska.
 • Kwota zwrotu wynosi maksymalnie 200 zł miesięcznie.
 • Warunkiem otrzymania zwrotu jest comiesięczne wpływanie wynagrodzenia na konto.
 • Zwrot obejmuje opłaty za media, abonament RTV, telefon i Internet.
 • Wniosek o zwrot składa się online z poziomu bankowości internetowej.

Zwrot za rachunki w Santanderze

Santander Bank Polska w ramach promocji „Zwrot za rachunki” oferuje zwrot części poniesionych opłat za media lub abonament telekomunikacyjny. Wysokość zwrotu wynosi maksymalnie 200 zł miesięcznie. Santander zwrot za rachunki przysługuje klientom, którzy posiadają konto osobiste w banku i regularnie otrzymują na nie wynagrodzenie.

Aby sprawdzić czy należy Ci się zwrot za rachunki Santander, musisz spełniać określone warunki. Przede wszystkim posiadać jedno z kont osobistych oferowanych w banku w ramach promocji. Są to: Konto Jakie Chcę, Konto Aktywny Nestor lub Konto Select z deklaracją wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł miesięcznie. Ponadto konieczne jest dokonywanie płatności objętych promocją z Konta Jakie Chcę lub Karty Kredytowej Santander.

Jak aktywować zwrot za rachunki?

Aby skorzystać ze zwrotu za rachunki Santander, należy w bankowości internetowej aktywować usługę „Zwrot za rachunki”. W tym celu:

 • Zaloguj się na swoje konto w bankowości internetowej Santander
 • W zakładce „Oferty dla Ciebie” wybierz opcję „Zwrot za rachunki” i aktywuj usługę
 • Zaakceptuj regulamin promocji

Po aktywacji usługi, przy każdej płatności Kartą Kredytową Santander lub z Konta Jakie Chcę spełniającej warunki promocji, bank automatycznie obliczy i zaksięguje zwrot na koncie.

Kto może ubiegać się o zwrot za rachunki

Santander zwrot za rachunki przysługuje pełnoletnim posiadaczom Konta Jakie Chcę, Konta Aktywny Nestor lub Konta Select. Dodatkowym warunkami są:

 • comiesięczne wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł
 • brak zaległości w spłacie kredytów i pożyczek w Santander Bank

Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci indywidualni Santander Bank Polska. Osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą również uprawnione są do ubiegania się o zwrot.

Wyłączenia z promocji

Niektórzy klienci banku nie mogą wziąć udziału w promocji „Zwrot za rachunki”. Są to:

 • pracownicy Santander Bank Polska SA/Santander Consumer Bank S.A.
 • członkowie organów Santander Bank Polska S.A./Santander Consumer Bank S.A.

Osoby te nie otrzymają zwrotu środków w ramach promocji „Zwrot za rachunki” nawet po aktywacji usługi.

Czytaj więcej: Czy polskie banki stoją na skraju upadłości? Zaskakujące fakty!

Jakie rachunki uprawniają do zwrotu środków

Aby otrzymać zwrot, płatność za media lub abonament musi zostać dokonana Kartą Kredytową Santander lub z Konta Jakie Chcę. Santander zwrot za rachunki obejmuje następujące opłaty:

rachunki za energię elektryczną abonament RTV
rachunki za gaz abonament telekomunikacyjny (Internet, telefon)
rachunki za wodę i ścieki czynsz (tylko w przypadku płatności kartą)

Kwota zwrotu jest naliczana automatycznie od każdej płatności, nawet jeśli opłata dotyczy kilku okresów rozliczeniowych (np. za 2 miesiące).

Jakie płatności nie podlegają zwrotowi

Nie wszystkie rachunki za media lub usługi telekomunikacyjne uprawniają do otrzymania zwrotu w ramach promocji banku. Wykluczone są m.in.:

 • opłaty nie będące typowymi rachunkami za media lub abonamentem
 • płatności za gaz płynny, olej opałowy, drewno opałowe itp.
 • opłaty uiszczone w urzędzie pocztowym

Pełna lista wyłączeń znajduje się w regulaminie promocji „Zwrot za rachunki” na stronie Santander Bank Polska.

Gdzie złożyć wniosek o zwrot za rachunki

Wniosek o uruchomienie usługi Santander zwrot za rachunki składa się w bankowości internetowej. W tym celu należy:

 1. Zalogować się na swoje konto bankowe na stronie Santander Bank Polska.
 2. W zakładce „Oferty dla Ciebie” wybrać opcję „Zwrot za rachunki”.
 3. Kliknąć przycisk „Aktywuj teraz”.
 4. Zaakceptować regulamin promocji.

Aktywacji zwrotu za rachunki można również dokonać w aplikacji Santander mobile. Usługa zostanie uruchomiona automatycznie, nie jest wymagane składanie dodatkowych wniosków w oddziale banku.

Aktywację usługi „Zwrot za rachunki” w Santanderze warto przeprowadzić na początku miesiąca. Pozwoli to zmaksymalizować wysokość zwrotu w danym okresie rozliczeniowym.

Kiedy mogę liczyć na wypłatę zwrotu

Santander Bank Polska wypłaca zwrot za rachunki raz w miesiącu - między 10 a 15 dniem kolejnego miesiąca. Przykładowo za płatności z lutego zwrot zostanie zaksięgowany na koncie między 10 a 15 marca.

Kwota zwrotu za dany miesiąc jest sumą wszystkich zwrotów za poszczególne rachunki opłacone w poprzednim miesiącu. Maksymalna miesięczna wysokość zwrotu w ramach promocji wynosi 200 zł.

Kiedy wygasają prawa do zwrotu

Utrata prawa do otrzymywania zwrotu za rachunki następuje w przypadku:

 • rozwiązania umowy konta osobistego
 • niespełnienia warunku wpływu wynagrodzenia przez 3 kolejne miesiące
 • rezygnacji klienta z usługi „Zwrot za rachunki”

W tych sytuacjach klient traci prawo do comiesięcznych zwrotów w ramach promocji. Usługę i zwroty można ponownie aktywować po spełnieniu wymaganych warunków.

Podsumowanie

Promocja „Zwrot za rachunki” to atrakcyjna oferta Santander Bank Polska dla posiadaczy kont osobistych. Pozwala ona odzyskać część pieniędzy wydanych na rachunki za media lub abonament telekomunikacyjny. Santander zwrot za rachunki sięga maksymalnie 200 zł miesięcznie i jest automatycznie wypłacany na konto klienta.

Aby skorzystać z oferty, trzeba mieć Konto Jakie Chcę, Konto Aktywny Nestor lub Konto Select i aktywować usługę „Zwrot za rachunki” w bankowości internetowej. Następnie wystarczy płacić rachunki objęte promocją kartą kredytową lub z konta osobistego Santander. Santander zwrot za rachunki jak ustawić? To naprawdę proste!

Zwrot za rachunki przysługuje wszystkim klientom detalicznym banku spełniającym warunki promocji. Dotyczy opłat za prąd, gaz, wodę, abonament RTV i telekomunikacyjny. Świetna okazja, aby trochę zaoszczędzić na codziennych wydatkach.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w artykule pomogą Ci w aktywacji i korzystaniu z usługi „Zwrot za rachunki” Santander Bank Polska. W razie dodatkowych pytań, jesteśmy do dyspozycji w komentarzach.

Najczęstsze pytania

Zwrot przysługuje posiadaczom Konta Jakie Chcę, Konta Aktywnego Nestora oraz Konta Select w Santander Bank Polska. Wymagane jest również comiesięczne wpływanie wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł.

Aktywacji zwrotu za rachunki dokonujemy w bankowości internetowej. Wystarczy wejść na swoje konto na stronie Santander Bank Polska i w zakładce „Oferty dla Ciebie” wybrać opcję „Zwrot za rachunki”.

Zwrot obejmuje opłaty za energię elektryczną, gaz, wodę, abonament telewizyjny i telekomunikacyjny (Internet, telefon). Płatności muszą być dokonane kartą kredytową lub kontem osobistym Santander.

Maksymalna wysokość zwrotu za rachunki od Santander Banku to 200 zł w skali miesiąca. Jest to łączna suma wszystkich zwrotów za poszczególne opłaty.

Santander Bank Polska automatycznie wypłaca zwrot za rachunki raz w miesiącu - między 10 a 15 dniem kolejnego miesiąca. Np. za płatności z lutego - w marcu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 2. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 3. Gdzie w Sejmie zdeponować broń palną według Brauna
 4. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
 5. Przełom na rynku mieszkaniowym w 2024 r. nie jest przewidywany
Autor Cecylia Rutkowska
Cecylia Rutkowska

Jestem ekonomistką, na blogu poruszam tematy związane z finansami osobistymi i inwestowaniem pieniędzy. Dzielę się praktycznymi poradami, analizuję sytuację gospodarczą.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

PKO BP - Oferty banku dla klientów indywidualnych
BankiPKO BP - Oferty banku dla klientów indywidualnych

Kompleksowa oferta PKO BP skierowana do klientów indywidualnych - rachunki oszczędnościowe i rozliczeniowe, atrakcyjne kredyty gotówkowe, karty debetowe i kredytowe z programami bonusowymi, szeroka gama ubezpieczeń oraz możliwości inwestycyjne.