Ubezpieczenia

Ubezpieczenie osobowe – pełna ochrona w trudnych chwilach

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak22.01.20243 min.
Ubezpieczenie osobowe – pełna ochrona w trudnych chwilach

Nieszczęśliwe wypadki czy ich następstwa nie są niczym miły i nie jest możliwe to, by znaleźć metodę przed ich uchronieniem się. Jedynym wyjściem jest to, by skutki wywołane przez takie zdarzenia jak najmniej zatruły nam i utrudniły codzienne życie. Jednym z wyjść łagodzących pod względem różne konsekwencje – pod względem finansowym – są ubezpieczenia osobowe.

Ubezpieczenia osobowe to wyjście, które pozwoli nam w razie nieszczęśliwego zdarzenia zadbać nam o nasz byt lub życie najbliższych osób. Dzięki zawarciu umowy ubezpieczeniowej na określonych warunkach, w razie nieszczęśliwego zdarzenia zostanie nam wypłacona odpowiednia suma, która pozwoli nam nie tylko na przetrwanie trudnego czasu, ale także na różnego rodzaju zabiegi pozwalające dojść nam do pełni zdrowia. Dlaczego warto więc przekonać się do zawarcia umowy ubezpieczeniowej? Co jest przedmiotem ochrony w ubezpieczeniach osobowych? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Ubezpieczenie osobowe – czym jest

Ubezpieczenie osobowe jest definiowane przez Kodeks Cywilny. Ubezpieczenia osobowe – w przeciwieństwie do ubezpieczeń majątkowych – to ubezpieczenia oferowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, które mają na celu ochronę ludzkiego życia, zdrowia i zdolności do pracy. To główny przedmiot ochrony ubezpieczeniowej tego typu ubezpieczeń. Suma ubezpieczenia – w zależności od wybranego pakietu – ma zgodnie z założeniem pomóc w pokryciu wydatków finansowych, także tych dotyczących opieki zdrowotnej, które nastąpiły w wyniku jakichś nieszczęśliwych zdarzeń. Wypłaty świadczenia tego typu są uzależnione między innymi od sumy, na którą się ubezpieczamy.

Ubezpieczenia osobowe – rodzaje

W przypadku ubezpieczeń osobowych wyróżniamy różne typy ubezpieczeń. Są to:

 • ubezpieczenie NNW – to ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków; dotyczy uszkodzenia ciała, śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku lub poważnego uszczerbku na zdrowiu (rozstroju zdrowia);
 • ubezpieczenia na życie – taka polisa to wypłata środków w przypadku śmierci ubezpieczonego lub dożycia przez niego określonego w polisie wieku; takie ubezpieczenia w rozbudowanej wersji to również rekompensata finansowa za: pobyt w szpitalu, ciężką chorobę, trwałe inwalidztwo;
 • ubezpieczenie rowerzysty;
 • ubezpieczenie szkolne;
 • ubezpieczenie turystyczne – to gwarancja pokrycia kosztów leczenia za granicą;
 • ubezpieczenie kosztów leczenia dla cudzoziemca.

Jak więc widać, pakiet ubezpieczeń osobowych jest dość szeroko rozbudowany. Wszystkie opcje, kiedy pieniądze są poszkodowanemu wypłacane, zawiera się w ogólnych warunkach ubezpieczenia polisy.

Ubezpieczenie osobowe – dlaczego warto i ile kosztuje

Zarówno w przypadku ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW, jak i w przypadku innych ubezpieczeń osobowych, istnieje szereg korzyści z zakupienia takich polis. Przede wszystkim ubezpieczenie osobowe różnego typu zapewnia wsparcie finansowe w różnych trudnych życiowo chwilach. Poza tym pozwala na korzystanie z pomocy medycznej w trybie prywatnym bez czekania w długich kolejkach – co jest znaczące przy szybkim dojściu do zdrowia. Ubezpieczenia osobowe to również pokrycie kosztów rehabilitacji i świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. To ile kosztuje ubezpieczenie osobowe, zależy od wielu czynników. Między innymi od wieku, w którym przystępujemy do ubezpieczenia, jaką wybraliśmy sumę ubezpieczenia, jaki jest charakter szkody czy jaki jest nasz aktualny stan zdrowia.

Ubezpieczenia osobowe w zaufanym towarzystwie ubezpieczeniowym https://tuz.pl/ubezpieczenie-osobowe/ to szereg korzyści. Warto więc kupić ubezpieczenie osobowe, by w przyszłości zadbać nie tylko o siebie, ale także o swoich bliskich czy swoich pracowników.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Studia już nie są potrzebne? Czy to prawda?
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły