Pożyczki

Kto może skorzystać z pożyczki bez BIK?

Bartosz Antoniak7 marca 20244 min
Kto może skorzystać z pożyczki bez BIK?

W 2024 roku wiele firm ma w swojej ofercie pożyczki bez BIK. Czy rzeczywiście są one dostępne dla osób ze złą historią w BIK? Kto może skorzystać z tej opcji, a kto powinien wybrać inny rodzaj pożyczki lub kredytu?

Czym są pożyczki bez BIK?

Zacznijmy od tego, co to jest pożyczka bez BIK. Biuro Informacji Kredytowej jest miejscem, gdzie trafiają informacje na temat naszych zobowiązań. Kredyty, pożyczki online, czy zakupy na raty - w BIK jest sporo danych na ich temat. Na podstawie tych informacji powstaje historia kredytowa każdego z nas. Terminowa spłata oznacza tworzenie pozytywnej historii kredytowej. To pomaga w otrzymaniu zgody na kredyt lub pożyczkę. Jeśli natomiast w przeszłości spóźnialiśmy się ze spłatą długów - historia kredytowa ulega pogorszeniu. Taki sam efekt ma sporo aktualnie posiadanych zobowiązań, czy zbyt częste korzystanie z chwilówek.

Pożyczki bez BIK pozwalają otrzymać pieniądze nawet wtedy, gdy Twoja historia kredytowa jest słaba. W przypadku takiego produktu firmy pożyczkowe nie sprawdzają raportu BIK lub przymykają oko na to, że jest niekorzystny dla wnioskodawcy.

Co wyróżnia pożyczki bez sprawdzania BIK?

Najważniejszą zaletą pożyczek bez BIK jest duża dostępność. Niemal każdy może złożyć wniosek o taką pożyczkę i ją otrzymać. Jeśli niezbyt korzystna historia kredytowa stoi na przeszkodzie do otrzymania kredytu w banku, warto więc sprawdzić opisywaną dziś propozycję.

Poza tym pożyczki bez BIK w zasadzie działają, jak inne pożyczki. Zwykle są dostępne w Internecie, co jest bardzo wygodne. Możemy bez wychodzenia z domu wyszukać najlepszą propozycję, złożyć wniosek i odebrać wypłatę pieniędzy. Z informacji dostępnych w serwisie super-pozyczka.pl możemy dowiedzieć się, że pożyczki bez BIK działają bardzo szybko. Nierzadko od wysłania wniosku pożyczkowego do wypłaty pieniędzy mija zaledwie kilkadziesiąt minut.

Kto może skorzystać z pożyczek bez BIK?

Można powiedzieć, że pożyczki bez BIK należą do tych dostępnych dla prawie każdego. Wymagania stawiane klientom zależą jednak od konkretnej firmy pożyczkowej. Poszczególni pożyczkodawcy nieco różnią się od siebie pod tym względem. Najczęściej jednak wnioskodawca musi spełnić następujące warunki:

  • być osobą pełnoletnią
  • zmieścić się w górnym limicie wieku (często 70-75 lat, a nawet więcej)
  • posiadać odpowiednią zdolność kredytową
  • mieć ważny dokument tożsamości
  • adres e-mail i numer telefonu komórkowego
  • konto bankowe w polskim banku
  • mieć stałe dochody

Część firm wymaga od klientów, aby posiadali też polskie obywatelstwo lub mieszkali na terenie Polski. Co ważne, w przypadku pożyczek bez BIK najczęściej firmy akceptują wiele źródeł dochodu. Umowa o dzieło, umowa-zlecenie, renta, czy nawet zasiłki socjalne będą odpowiednim źródłem dochodu, jeżeli tylko masz wystarczającą zdolność kredytową. Oznacza to dobry stosunek zarobków do posiadanych zobowiązań, czy różnych kosztów utrzymania.

Pożyczki bez BIK są więc bardzo dobrą propozycją dla osób, które chciałyby pożyczyć pieniądze, ale nie mają zbyt dobrej historii kredytowej. Pozostali wnioskodawcy oczywiście również mogą skorzystać z tej propozycji.

Kiedy warto poszukać innej opcji?

Pożyczki bez BIK pozwalają na spełnienie wymagań firmy pożyczkowej nawet, jeśli nie masz zbyt dobrej historii kredytowej. Można jednak powiedzieć, że pożyczkodawca trochę ryzykuje, zgadzając się na pożyczkę dla osoby, która miała w przeszłości zaległości i długi. Nierzadko więc pożyczka bez BIK nie ma tak dobrych warunków, jak inne pożyczki online. Czasem maksymalna kwota pożyczki jest niższa lub musimy spłacić ją w krótszym okresie.

Jeśli więc potrzebujesz pożyczyć sporą kwotę, prawdopodobnie lepszym pomysłem będzie udanie się do banku. Tam należy jednak liczyć się z dość restrykcyjnymi wymaganiami.

Jak działają pożyczki bez BIK?

Jak już wspomnieliśmy, pożyczki bez BIK są odmianą typowych pożyczek przez Internet. Proces ubiegania się o taką pożyczkę musimy rozpocząć od znalezienia korzystnej oferty. Następnie przechodzimy na stronę www pożyczkodawcy. Tam z dostępnego zakresu wybieramy kwotę pożyczki i okres spłaty. Od razu zobaczymy wysokość miesięcznej raty oraz łączny koszt naszego zobowiązania.

Kolejny krok to wypełnienie formularza - wniosku pożyczkowego. Podajemy tam swoje dane, informacje o dochodach, czy średnich kosztach utrzymania. Na koniec pozostaje już tylko czekać na decyzję w sprawie pożyczki. Jeżeli jest pozytywna - wkrótce dostaniemy środki na swoje konto, podane we wniosku.

Gdzie szukać najlepszych pożyczek bez BIK?

Jest wiele firm oferujących pożyczki bez BIK. Szukanie ich na własną rękę mogłoby być więc nieco uciążliwe i czasochłonne. Zdecydowanie lepiej jest więc skorzystać z rzetelnego zestawienia z wieloma ofertami. Ranking pożyczek bez BIK znajdziesz na stronie internetowej https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-bik/ Są tam aktualne propozycje, przy każdej z nich znajdziesz też najważniejsze szczegóły.

Jeśli któraś z propozycji Cię zainteresuje, możesz przejść do recenzji firmy pożyczkowej. Tam są też tak przydatne informacje, jak opinie innych klientów firmy.

Materiał zewnętrzny

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Tadeusz Rydzyk komentuje wstrzymanie dotacji na inwestycję: Pieniądze z podatków katolików
  2. Protest na granicy z Ukrainą: Sąd uchylił decyzję wójta w sprawie blokady
  3. Korzystny wyrok TSUE dla frankowiczów: co to oznacza dla ciebie?
  4. Czy Tusk zaskoczył banki nowym podatkiem?
  5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły