Konta bankowe

Najlepsza oferta oprocentowania konta oszczędnościowego - ranking lokat i kont oszczędnościowych

Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak19.03.20244 min.
Najlepsza oferta oprocentowania konta oszczędnościowego - ranking lokat i kont oszczędnościowych

Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego - Jak wybrać najlepszą ofertę? Wybierając najkorzystniejszą ofertę lokaty lub konta oszczędnościowego, warto porównać stopy procentowe i dodatkowe warunki w różnych bankach.

Kluczowe wnioski:

 • Najwyższe oprocentowanie oferują zwykle mniejsze banki lub lokaty z ograniczeniami.
 • Duże banki mają niższe stopy procentowe, ale wygodny dostęp do środków.
 • Należy sprawdzić opłaty i prowizje związane z prowadzeniem konta.
 • Korzystne może być łączenie kilku lokat w różnych bankach.
 • Warto monitorować promocje - stopy procentowe często się zmieniają.

Oprocentowanie Kont Osobistych a Oszczędnościowych

Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest zwykle wyższe niż kont osobistych. Konta osobiste służą głównie do bieżących operacji, podczas gdy rachunki oszczędnościowe pozwalają ulokować środki na dłuższy czas z możliwością uzyskania zysku.

Różnica w oprocentowaniu wynika z odmiennego przeznaczenia tych produktów. Niemniej warto porównywać oferty banków - zdarza się, że niektóre konta osobiste mają concuracyjne stopy procentowe w stosunku do lokat czy kont oszczędnościowych.

Korzyści z wyższego oprocentowania

Im wyższe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego, tym szybciej rosną odsetki od zaoszczędzonych środków. Warto więc szukać kont i lokat z jak najbardziej atrakcyjnym oprocentowaniem.

W dłuższej perspektywie różnica 0,5 pp. w oprocentowaniu może oznaczać setki lub tysiące złotych dodatkowych odsetek. Dlatego opłaca się porównywać oferty banków.

Najlepsze Lokaty i Konta Oszczędnościowe 2023

W 2023 roku rekordzistami pod względem oprocentowania lokat i rachunków są m.in.:

 • Lokata Facto Banku - 4% w skali roku
 • Konto oszczędnościowe Lokata Wymarzona BOŚ Banku - do 7%
 • Konto oszczędnościowe MeritumOdsetkiodsetki WBK - 5%

Warto jednak pamiętać o dodatkowych warunkach, np. konieczności aktywności na koncie osobistym. Stawki oprocentowania bywają też czasowo podwyższane w ramach promocji.

Czytaj więcej: Konto Oszczędnościowe Mbank - Co warto wiedzieć?

Ranking Kont z Najwyższym Oprocentowaniem

W rankingach najlepszych rachunków oszczędnościowych i lokat pod względem oprocentowania często pojawiają się:

Nazwa banku Nazwa produktu Oprocentowanie
Bank Millennium Konto oszczędnościowe 4%
BOŚ Bank Konto oszczędnościowe Lokata Wymarzona 7%

Listy najlepszych lokat bankowych i rachunków oszczędnościowych warto sprawdzać regularnie. Szybko się one zmieniają.

Które Banki Ofiarują Najkorzystniejsze Warunki

Najlepsza oferta oprocentowania konta oszczędnościowego - ranking lokat i kont oszczędnościowych

Opłacalne rachunki oszczędnościowe i atrakcyjne lokaty oferują zarówno duże, jak i małe banki. Konkurują one ze sobą oprocentowaniem i warunkami.

W ostatnim czasie rekordy biją m.in. Santander Bank Polska, Bank Millennium, Alior Bank, BOŚ Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski czy Credit Agricole. Warto jednak sprawdzać także oferty mniejszych, lokalnych banków spółdzielczych.

Inne korzystne warunki

Poza wysokością oprocentowania, na atrakcyjność oferty wpływają też inne czynniki - m.in. brak lub niskie opłaty za prowadzenie rachunku, wygodny dostęp do środków czy dodatkowe ubezpieczenia.

Jak Wybrać Najlepszą Ofertę Lokaty lub Konta

Wybierając najkorzystniejszą lokatę bankową lub rachunek oszczędnościowy, należy kierować się kilkoma wskazówkami:

Sprawdzaj regularnie rankingi najlepszych ofert. Sytuacja na rynku szybko się zmienia.

Poza wysokością oprocentowania, zwróć uwagę na dodatkowe opłaty, wymagania (np. konieczność aktywności na koncie osobistym) oraz wygodę korzystania z rachunku.

Porównuj oferty różnych banków, również mniejszych. Często to one mają najlepsze warunki. Możesz też podzielić oszczędności na kilka lokat w różnych bankach.

Gdzie Założyć Konto lub Lokatę z Najwyższym Zyskiem

Obecnie w czołówce banków z najkorzystniejszym oprocentowaniem lokat i rachunków oszczędnościowych znajdują się:

 • Bank BOŚ - Konto oszczędnościowe Lokata Wymarzona z oprocentowaniem 7%
 • Bank Millennium - Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 4%
 • ING Bank Śląski - Konto oszczędnościowe Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 5%

Warto jednak stale śledzić rankingi i porównywać oferty. Sytuacja jest dynamiczna, a najlepsze lokaty i rachunki oszczędnościowe mogą się szybko zmieniać.

Podsumowanie

Wybierając rachunek oszczędnościowy, warto zwrócić uwagę na jego oprocentowanie, które bezpośrednio przekłada się na zyski z gromadzonych tam środków. Im wyższa stopa procentowa, tym szybciej rosną odsetki. Dlatego opłaca się śledzić rankingi najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych, które regularnie się zmieniają.

W czołówce znajdują się obecnie m.in. Lokata Wymarzona BOŚ Banku (7% w skali roku), Konto oszczędnościowe Banku Millennium (4%) czy Lokata Facto Alior Banku (4%). Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale też inne warunki, jak opłaty czy wygodę korzystania z rachunku.

Atrakcyjne rachunki oszczędnościowe i lokaty oferują zarówno duże banki (np. Santander, ING, BNP Paribas), jak i małe, lokalne placówki. Czasem to właśnie te drugie mają promocyjne stawki oprocentowania. Dlatego konkurencja na tym polu jest bardzo duża.

Podsumowując, wybierając najkorzystniejszą ofertę lokaty lub konta oszczędnościowego, warto porównać kilka banków i stale śledzić rankingi. Pozwoli to znaleźć produkt z najwyższym zyskiem od zaoszczędzonych środków.

Najczęstsze pytania

Wśród najkorzystniejszych ofert wymienia się obecnie Lokatę Wymarzoną BOŚ Banku (7% w skali roku), Konto oszczędnościowe Banku Millennium (4%) czy Lokatę Facto Alior Banku (4%). Warto jednak pamiętać, że rankingi te szybko się zmieniają.

Lokata bankowa wiąże się zazwyczaj z niższym oprocentowaniem, ale za to brakiem możliwości wypłaty środków przez określony czas (np. 3 lub 6 miesięcy). Konto oszczędnościowe daje wyższe odsetki i wygodny dostęp do pieniędzy.

Ze względu na dynamiczną sytuację na rynku finansowym, zestawienia najkorzystniejszych ofert lokat i kont oszczędnościowych aktualizowane są często - nawet kilka razy w miesiącu. Warto je śledzić.

W czołówce znajdują się zarówno duże banki (Santander, BNP Paribas, ING Bank Śląski), jak i mniejsze, lokalne placówki, np. banki spółdzielcze. Tutaj konkurencja jest bardzo duża.

Różnice nie są duże, czasem wynoszą zaledwie 0,5-1 pp. Niemniej w dłuższej perspektywie przekłada się to na setki lub nawet tysiące złotych Strat lub zysków z odsetek.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Dom Freddiego Mercury'ego na sprzedaż. Właścicielka oczekuje wysokiej sumy
 2. Przyszłość polskiej gospodarki: Kongres 3W o wodzie, wodór, węglu
 3. Niespodziewany Zwrot Akcji na Konferencji Adama Glapińskiego - Musisz to Zobaczyć
 4. Niemieccy rolnicy kwestią granicy. Sytuacja polskich przedsiębiorców.
 5. Opłaty i długość trasy z Wrocławia do Krakowa. Ile kosztuje przejazd autostradą?
Autor Bartosz Antoniak
Bartosz Antoniak

Jestem redaktorem bloga SEPA Polska. Na łamach naszego bloga staram się przybliżyć czytelnikom ideę jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), z której korzystają setki milionów obywateli i przedsiębiorstw w Europie. Dzielę się moją wiedzą na temat funkcjonowania systemu SEPA, wyjaśniam korzyści płynące z ujednolicenia standardów, procedur i infrastruktury płatniczej. Omawiam praktyczne aspekty dokonywania szybkich przelewów SEPA oraz rozliczania transakcji w euro. Zapraszam do lektury moich artykułów, w których w przystępny sposób wyjaśniam zawiłości systemu płatności SEPA. Liczę, że dzięki mojemu blogowi coraz więcej osób w Polsce pozna i doceni udogodnienia, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w SEPA.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

ING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji
Konta bankoweING Konto Internetowe: przegląd korzyści i funkcji

ING Konto Internetowe to wszechstronne rozwiązanie bankowe oferujące szeroki wachlarz korzyści i udogodnień. Odkryj atrakcyjne oprocentowanie, darmowe przelewy, intuicyjny panel oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. ING Konto Internetowe to komfort i wygoda zarządzania finansami online.